Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
24/02/2021 - 14:35

Gorlice: W czwartek sesja rady miasta. Będzie o pomocy dla przedsiębiorców

W czwartek odbędzie się XXIX Sesja Rady Miasta Gorlice. Radni pochylą się m.in. nad projektem uchwały dotyczącym pomocy dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku pandemii COVID-19.

O godzinie 9, w czwartek rozpocznie się XXIX Sesja Rady Miasta Gorlice. Lista projektów, którymi zajmą się radni jest dość krótka. Istotna wydaje się m.in. uchwała dotycząca zwolnienia z części opłat przedsiębiorców, którzy płacą za handel alkoholami w restauracjach

- Jak wiadomo, większość poprzedniego roku byli zamknięci, więc uchwała umożliwi im zwolnienie z części opłaty od napojów alkoholowych, które są przeznaczone do spożycia właśnie w restauracjach – mówi przewodniczący rady miasta Gorlice – Robert Ryndak.

Zobacz także: Gorlice: burmistrz nagrodził najlepszych w dziedzinach kultury i sportu

Rozpatrywany będzie także projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami oraz zapobiegania ich bezdomności na terenie miasta. - Jest to charakterystyczne, co roku  o tej porze dopłacamy do opieki nad zwierzętami. Oczywiście to bardzo istotne, bo chodzi o to, aby były na ten cel odpowiednie fundusze – wyjaśnia przewodniczący Ryndak.

Temat przedsiębiorców wróci raz jeszcze, kiedy radni pochylą się nad projektem uchwały  „w sprawie określenia, szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania pomiotom prowadzącym działalność gospodarczą ulg w spłacie należności pieniężnych z tytułu oddania nieruchomości w najem, dzierżawę lub użytkowanie przypadających za okres stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii COVID-19”

- Radni i burmistrz są za tym, aby tym przedsiębiorcom, których pandemia szczególnie dotknęła, umorzyć część należności. Każdy wniosek rozpatrujemy odrębnie i burmistrz podejmuje ostateczną decyzję – dodaje przewodniczący Ryndak. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: UM Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu