Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
11/01/2020 - 14:10

Gorlice: pracownik przygnieciony przez przęsło mostu

W sobotę rano (11 stycznia 2020 roku) kilkanaście minut po godzinie 9, w Małastowie (gm. Sękowa) na budowie mostu na drodze wojewódzkiej 977 doszło do wypadku. Skończyło się na otwartym złamaniu nogi w dwóch miejscach. Mężczyzna w wieku około 30 lat trafił do szpitala.

Jeden z pracowników firmy remontującej most został przygnieciony przez przęsło - konstrukcyjny element budowlany łączący dwie podpory. Zdarzenie miało miejsce na krzyżówce do Krzywej, przy drodze wojewódzkiej 977, prowadzącej w kierunku Tarnowa.

Na miejsce nieszczęśliwego wypadku przed strażą pożarną dotarła policja i ratownicy medyczni, którzy udzielali pierwszej pomocy poszkodowanemu. W sprawie interweniowały aż trzy zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych oraz jeden OSP. 

Jak podaje kierownik budowy, podczas betonowania płaszcza przyczółka ugięły się metalowe podpory, które przygniotły pracownika znajdującego się pomiędzy nimi. Mężczyzna ma około 30 lat. Pracownicy firmy pomogli mu wydostać się spod przęsła. Aktualnie przebywa w gorlickim szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

[email protected], fot. ilustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe