Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
18/03/2020 - 14:15

Gmina ważniejsza od koronawirusa. Na sesji w Podegrodziu komplet radnych

Wczoraj, mimo zagrożenia epidemiologicznego, na sesji w Podegrodziu stawił się niemal komplet radnych. – Nie było tylko jednego radnego, ale jego nieobecność była usprawiedliwiona – mówi nie bez dumy wójt Stanisław Banach.

I ta duma ma swoje powody – w poniedziałek na sesji w Rytrze pojawili się tylko radni z klubu Odpowiedzialny Samorząd, tego, z którego startował wójt. Opozycji nie reprezentował nikt. I do dziś Jan Kotarba nie chce przesądzać, czy reszta rzeczywiście tak boi się koronawirusa, czy po prostu skorzystała z pretekstu, który umożliwił im odstąpienie od głosowania w sprawie podwyżek cen za wywóz śmieci. Wątpliwości te są tym zasadniejsze, bo kilku z tych radnych jeszcze 10 minut przed sesją robiło zakupy w sklepie w Rytrze. O szczegółach pisaliśmy w publikacji Rytro: podwyżka czy koronawirus? Coś wykurzyło radnych z sesji

- W naszej gminie wszyscy radni wykazali się wielką odpowiedzialnością. Powiedziałem im nawet tuż przed rozpoczęciem obrad, że zostaliśmy przez mieszkańców wybrani nie tylko na łatwe czasy, ale i również, a może przede wszystkim, na czasy trudniejsze. Teraz mamy czas wojny, wojny z koronawirusem. Czy to jest wojna łatwiejsza czy trudniejsza od militarnej? To dopiero pokaże przyszłość, ale my mamy obowiązek zrobić wszystko, by gmina nadal funkcjonowała. Tego oczekują od nas mieszkańcy – mówi z mocą Stanisław Banach.

Zobacz też: Podegrodzie: koronawirus dziś omija gminę. - I oby tak dalej - cieszy się wójt

Przypomnijmy przy okazji, że w radzie w Podegrodziu zasiada 12 radnych z Prawa i Sprawiedliwości i trzech z KWW Małgorzaty Gromali, która w ostatnich wyborach samorządowych musiała ustąpić pola Stanisławowi Banachowi. O samych uchwałach napiszemy w osobnej publikacji.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)