Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
14/06/2021 - 15:05

Gmina Łabowa: wyniki wyborów uzupełniających. Poznajcie nowego radnego Krzyżówki

Wczoraj mieszkańcy sołectwa Krzyżówka wybierali nowego radnego do Rady Gminy Łabowa. Ponad połowa mieszkańców skorzystała z możliwości głosu. Zwycięzca wyborów zebrał 58 głosów. Poznajcie nazwisko radnego Krzyżówki.

Łabowa - podział na sołectwa, fot. SS

W ubiegłą niedzielę, 13 czerwca, w sołectwie Krzyżówka przeprowadzono wybory uzupełniające do rady gminy. Mieszkańcy musieli wybrać kto zastąpi śp. Jana Gawęckiego. Poprzedni radny zmarł z listopadzie poprzedniego roku w wieku 62 lat. Ze względu na epidemię wybory przekładano, decyzją Wojewody Małopolski, aż do czerwca.

Wybory uzupełniające odbyły się w Szkole Podstawowej w Roztoce Wielkiej. Mieszkańcy mogli głosować na trzech kandydatów. Na liście znalazło się nazwisko Pawła Myjaka, Barbary Stożek oraz Stanisława Pałki.

Frekwencja podczas niedzielnych wyborów nie była zbyt wysoka. Do urn wyborczych przyszło zaledwie 55,07 procent mieszkańców sołectwa. Na Stanisława Pałkę oddano 11 głosów. Barbara Stożek przekonała 44 głosujących. Wybory uzupełniające wygrał Paweł Myjak z wynikiem 58 głosów. Nowy radny gminy Łabowa jest mieszkańcem Krzyżówki i ma 34 lata. Do wyborów został zgłoszony przez własny komitet wyborczy. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. ilustracyjne SS)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021