Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
13/03/2020 - 11:40

Gmina Korzenna: sześcioosobowa rodzina objęta kwarantanną domową

Nasi Czytelnicy zaalarmowali nas, że jedna z rodzin mieszkająca w Łęce w gminie Korzenna została objęta kwarantanną domową. Tę informację potwierdził nam dzisiaj Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna. Na ten moment nie oznacza to, że wspomniana rodzina może być zarażona koronawirusem.

Decyzję o wprowadzeniu kwarantanny podjęły służby sanitarno-epidemiologiczne. Przesądził o tym fakt, że jeden z członków rodziny mógł mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.

Gospodarz gminy zapewnia, że wobec tych mieszkańców stosowane są wszelkie niezbędne procedury związane z przebiegiem kwarantanny. Policja pełni tam patrole.

- Tak potwierdzam, że chodzi o sześcioosobową rodzinę w Łęce – powiedział portalowi wójt Leszek Skowron. – Jest wdrożona czternastodniowa kwarantanna. Według mojej wiedzy rodzina ma zapewnione wszystko, co jej potrzeba. Wyłącznie kontaktuje się z policją, która nadzoruje wykonywanie rygorów wynikających z kwarantanny.
 
Osoby te nie miały żadnego kontaktu z innymi osobami. Jak dotąd nie potwierdzono, czy którykolwiek z członków rodziny został zarażony koronawirusem, czy też nie.
 
Wójt Skowron uspokaja. Zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą.
 
Wczoraj  prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, którzy przekazywał mieszkańcom miasta raport koronawirusowy informował, że 11 osób w Nowym Sączu i regionie jest poddanych kwarantannie domowej.

Luk, fot. Pixaby – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)