Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
26/05/2019 - 18:30

Głosują głównie osoby starsze. Takie są wieści z Barskiego

Dzisiejsze wybory do Europarlamentu, w Nowym Sączu przebiegają sprawnie. O kilka szczegółów zapytaliśmy w komisji ulokowanej w SP numer 5, przy ulicy Broniewskiego.

- Dużą większość osób głosujących stanowią u nas ludzie starsi. Szczególnie zgrywa się to z rozkładem mszy w kościołach. Po ich zakończeniu wówczas grupki się tutaj pojawiają - dowiedzieliśmy się od członków komisji.

Na pytanie o frekwencję pytając około godziny 16:00 usłyszeliśmy, że tak szacunkowo wydaje się spora. Próbując doprecyzować informację wskazano nam na powyżej 50 procent.

Co z osobami młodymi? - Garstka, ja bym tak to określiła - dodała pani Ewa z komisji.

Kilkanaście minut spędzonych w wymienionym lokalu wyborczy w pełni potwierdza uzyskane informacje. Pojawiło się około 10 osób, których średnia wieku była bardzo wysoka. Byli to ludzie w średnim wieku i emeryci. Młodszych nie było widać na horyzoncie wokół komisji.

Jak przebiega praca w komisji? - Trzeba uważnie sprawdzać numery pesel. Często zdarza się, że w jednym domu zameldowane są dwie osoby o takim samym imieniu i nazwisku. Można sobie narobić problemu, jeśli zrobimy pomyłkę - zaznaczyła nasza rozmówczyni z komisji na osiedlu Barskim.

MŚ ([email protected])

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu