Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
24/05/2023 - 14:20

Generalny wykonawca zaproponował nowy termin i nową cenę stadionu Sandecji. Co na to ratusz?

Wiadomo już jaki termin, jeśli chodzi o wydłużenie prac, związanych z budową stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu zaproponował władzom miasta i spółce Nowosądecka Infrastruktura Komunalna główny wykonawca, Grupa Blackbird. Jeśli władze miasta się na to zgodzą to nowosądeczanie będą musieli jeszcze trochę poczekać zanim ten sportowy obiekt zostanie oficjalnie oddany do użytku.

Budowa stadionu miała zakończyć się z końcem czerwca. Taki był pierwotny termin. Zbliża się koniec maja, a na stadionie prace budowlane nadal trwają.

Wczoraj między innymi montowane były elementy dachu od strony budynku klubowego czyli od strony ul. Kilińskiego 47. Obecnie budowa stadionu zaawansowana jest w 75 proc. Trzeba jeszcze zrealizować jeszcze pewien zakres prac.

Tak wynika między innymi z oświadczenia, które wykonawca przesłał do sądeckich mediów, również do redakcji „Sądeczanina”. W nim, oprócz wyjaśnienia wielu kwestii, związanych z trwającą budową obiektu, prezes Grupy Blackbird Jan Kos, zwrócił się do władz miasta o zmianę terminu zakończenia inwestycji.

Jaki termin zaproponował wykonawca?

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Budowa stadionu przy ul. Kilińskiego 47. Montowane jest zadaszenie obiektu
Według wykonawcy stadionu miejskiego dla Sandecji Nowy Sącz stan realizacji na 22 maja wynosi 75 procent. Aktualnie montowane jest zadaszenie nad trybuna z budynkiem klubowym.
Dziękujemy za przesłanie błędu