Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
13/07/2018 - 15:40

A gdyby zamiast tych palików stały dzieci? Obraz mówi więcej niż słowa

Nasz cykl, w którym publikujemy „święte krowy” ma zwrócić Waszą uwagę na to, jak na pozór banalne decyzje mogą nieodwołalnie wpłynąć na czyjeś zdrowie lub życie. Bo taki może być efekt zaparkowania auta na przykład na pasach albo gdy zajmuje ono cały chodnik. Dziś w naszej galerii małe odstępstwo.

Część z naszych Czytelników pamięta zapewne nasze publikacje, w których zwracaliśmy uwagę na to, jak kierowcy nagminnie lekceważą bezpieczeństwo uczniów szkoły muzycznej przy ul. Nawojowskiej na Zawadzie, bo albo jadą z prędkością zupełnie nieadekwatną to terenu zabudowanego, albo notorycznie zastawiają chodniki.  

Miejski Zarząd Dróg błyskawicznie zareagował na obawy zgłaszane nam przez rodziców młodych adeptów muzyki i zainstalował na przejściu koło szkoły pulsującą sygnalizację świetlną aby uniemożliwić parkowanie na chodniku drogowcy zainstalowali – i to dość gęsto słupki.

Zobacz też: Dzieci ze szkoły muzycznej mogą zginąć na pasach. Przez rodziców? [WIDEO]

Jak widać takie działania na nic się zdają jeśli zabraknie dwóch rzeczy, bez których o bezpieczeństwie na drogach nie ma mowy – wyobraźni i rozsądku. Kolejność i proporcja dowolna.

Z jaką prędkością trzeba jechać, by ściąć tyle słupków pod rząd. W końcu na każdym kolejnym auto wytraca prędkość. Zdjęcia nie są świeże, ale za to opatrzone wymownym komentarzem. -  Nie chodzi o osądzanie - ale o to, jak bardzo trzeba uważać nawet na chodniku –podsumował ich autor.

Uważajmy na siebie wzajemnie.

ES e.stachura@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu