Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
13/06/2019 - 19:05

GDDKiA zajmie się „zabójczym” przejściem w Wielopolu, ale…

Mamy bardzo dobre – w przeciwieństwie do tych o wodzie – wiadomości dla mieszkańców gminy Chełmiec. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zajmie się „zabójczym” – jak o nim mówią miejscowi – przejściem dla pieszych na DK-75 w Wielopolu.

O wyjątkowo newralgicznych i niebezpiecznych przejściach dla pieszych na krajówkach (w tym do tej pory nieoznakowanych a którymi miejscowi stale chodzą) przebiegających przez  teren gminy Chełmiec pisaliśmy w publikacjach 
Chełmiec i Wielogłowy: GDDKiA zajęła się w końcu tematem „zabójczych” przejść 
Wielopole ma problem: jeden mostek wymienią, ale co z tym „zabójczym”?

Dziś do tematu wracamy, ale z bardzo dobrymi wieściami. Otóż z informacji, które otrzymała z GDDKiA Aleksandra Opalska, sołtys Wielopola wynika, że 22 maja inspektorzy przeprowadzili wizję w terenie, w  której uczestniczyli również policjanci z Nowego Sącza. Chodzi dokładnie o miejsce przy mostku niedaleko stacji. Już kilka dni później – 28 i 30 maja przeprowadzono pomiar ruchu natężenia w feralnym miejscu i okazało się, że wyznaczenie tu pasów jest ze wszech miar zasadne, bo naliczono tu kolejno 115 i 86 osób w ciągu 6 godzin pomiaru.

GDDKiA przejście jednak wykona pod pewnymi warunkami – gmina Chełmiec musi tu zrobić dedykowane oświetlenie a drogowcy z Rejonu Nowy Sącz z kolei wykonają dojście do przejścia i spocznik na pasach w ciągu krajówki.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu