Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
28/09/2022 - 13:40

GDDKiA przekaże Staremu Sączowi 300 tysięcy złotych. Na co?

W ślad za uchwałą, którą radni w Starym Sączu podjęli ostatnio, Stary Sącz podpisze z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad bardzo ważne porozumienie. Dlaczego ważne? Bo chodzi o bezpieczeństwo pieszych.

GDDKiA przekaże Staremu Sączowi 300 tysięcy złotych. Na co?

Zobacz też: Jak Stary Sącz będzie oszczędzał na rachunkach? Zgasną lampy przy drogach

- GDDKiA przekaże na rzecz Starego Sącza 300 tysięcy złotych na wykonanie sześciu przejść dla pieszych na drodze krajowej. W tym wypadku finansowanie to 100 procent wartości zamówienia. Przetargi na podobne zadania już się zaczęły, bo tu mowa o programie małopolskim, i widać z nich, że ta kwota, którą GDDKiA przeznaczyło dla Starego Sącza w zupełności wystarczy. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy musieli coś dołożyć z własnych pieniędzy – mówił na sesji zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Śmieci znów mocno zdrożeją! Stary Sącz rozstrzygnął przetarg na odbiór odpadów w 2023 roku

- Żeby była jasność, chodzi tu o oświetlenie sześciu bezpiecznych przejść dla pieszych. Chodzi przede wszystkim od dostosowanie oświetlenia do obowiązujących obecnie norm, bo część z tych przejść jest już oświetlona, ale niezgodnie z obecnymi przepisami – podkreśla.

O jakie przejścia chodzi? O te w Starym Sączu, Cyganowicach i Barcicach Dolnych. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu