Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
18/03/2017 - 12:50

Gawłowski w radzie nadzorczej Uzdrowiska Krynica-Żegiestów

Rada ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych, działająca przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pozytywnie zaopiniowała kandydatur sądeckiego radnego Przemysława Gawłowskiego, do rady nadzorczej jednej ze spółek skarbu państwa. Stosowna informacja ukazała się w BIP Kancelarii Prezesa RM.

Wedle naszych informacji chodzi o Uzdrowisko Krynica – Żegiestów SA, choć Gawłowski  jeszcze nie trafił do KRS, gdzie ujawnia się skład władz spółek.   

Jedynym akcjonariuszem krynickiej spółki, do której należy m.in. Pijalnia Główna, Stary i Nowy Dom Zdrojowy oraz rozlewnia wody mineralnej „Kryniczanka”,  jest Skarb Państwa. 

-  Czy można już Panu gratulować? – zapytaliśmy w sobotę Przemysława  Gawłowskiego. 

- Jeszcze bym poczekał, ponieważ nie mam oficjalnie nic na piśmie, ale to żadna tajemnica, że chodzi o Uzdrowisko Krynica – Żegiestów.

Pytany, czy czuje się na siłach i ma wystarczające kompetencje do piastowania odpowiedzialnej funkcji Gawłowski odparł:

„Skoro minister skarbu państwa podpisał się na moim dyplomie ukończenie kursu dla członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa, to chyba wystarczająca rekomendacja”. 

Nasze informacje potwierdził także prezes Uzdrowiska Grzegorz Biedroń (radny wojewódzki z ramienia  PiS). - Otrzymaliśmy z ministerstwa odpis aktu notarialnego o odwołaniu z  rady nadzorczej pani Małgorzaty Kulosińskiej  i powołaniu pana Przemysława Gawłowskiego - mówi. 

**

Przemysław Gawłowski jest radnym sądeckim od dwóch kadencji. W obecnej szefuje połączonemu klubowi PiS i „Dla Miasta”, uważany jest za bliskiego współpracownika prezydenta Ryszarda Nowaka. W Radzie Miasta przewodniczy komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego. Od blisko 20 lat  przewodniczy też zarządowi osiedla Stare Miasto.   

Gawłowski legitymuje się dyplomem magistra, uzyskanym w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym Sączu. Pracuje w spółce komunalnej „Nova”, zrządzającej składowiskiem odpadów na Górze Zabełeckiej, jako pełnomocnik zarządu do systemu jakości.

(s)Dziękujemy za przesłanie błędu