Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
17/02/2021 - 18:50

Gang włamywaczy uderzył w Librantowej. Rozbili szybę i zabrali narzędzia

Czy na Sądecczyźnie grasują przestępcy, którzy włamują się do nowo wybudowanych domów? Wszystko na to wskazuje. Minionej nocy w Librantowej rozbili szybę w oknie budynku, w którym trwały prace wykończeniowe. Weszli do środka i ukradli elektronarzędzia oraz rzeczy z wyposażenia domu. Podobne włamania miały miejsce w ostatnich miesiącach na terenie gminy Podegrodzie i Chełmiec.

- Budynek był ogrodzony i zamknięty, ale to nie przeszkodziło włamywaczom. Rozbili szybę w oknie tarasowym, a następnie weszli przez nie do środka. Zabrali młoty, wiertarki, szlifierki, dłuta oraz elementy wyposażenia domu. Wartość skradzionych rzeczy sięga nawet dwunastu tysięcy złotych – powiedział nam pan Paweł, właściciel budynku.  

O sprawie została poinformowana policja. Funkcjonariusze oraz technik kryminalistyki przez wiele godzin zabezpieczali ślady pozostawione przez sprawców.  

- Rozmawiałem z sąsiadami, ale nikt nie zauważył niczego niepokojącego. Niektórzy kładli się spać po godzinie pierwszej i też niczego nie zauważyli, dlatego podejrzewam, że do włamania musiało dojść między godziną drugą a czwartą. Apeluję do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w zatrzymaniu sprawców, aby kontaktowali się z policją – dodaje. 

Do niemal identycznych sytuacji dochodziło w ostatnich miesiącach na terenie gminy Podegrodzie i Chełmiec. Przestępcy włamywali się do budynków i kradli elektronarzędzia. Niestety do tej pory nie udało się ich zatrzymać. Przypomnijmy. Za tego typu przestępstwo grozi nawet dziesięć lat więzienia. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu