Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
14/03/2017 - 18:10

Gaboń: Zapach gazu koło szkoły. Ewakuacja ponad stu osób!

Aż gęsto od wozów strażackich i samochodów pogotowia gazowego zrobiło się dzisiaj w Gaboniu (gmina Stary Sącz). Przed południem, w rejonie tamtejszej szkoły podstawowej, wyczuwalny był zapach gazu. Z budynku podstawówki ewakuowano w bezpieczne miejsce 96 uczniów oraz 16 nauczycieli i pracowników placówki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dyżurni pełniący służbę w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu odebrali zgłoszenie o wyczuwalnym gazie w rejonie szkoły kilkanaście minut po godz. 11.00. Do działań ratowniczych pojechali strażacy PSP z Nowego Sącza i OSP z Gołkowic Górnych.

- Kiedy ratownicy dotarli do Gabonia byli już tam pracownicy pogotowia gazowego – powiedział portalowi Sądeczanin.info. mł. bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy PSP w Nowym Sączu. – Okazało się, że w pobliżu szkoły doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej. Przed budynkiem wyczuwalna była woń gazu. Błyskawicznie ewakuowano ze szkoły wszystkie osoby, które wówczas przebywały w budynku. Obiekt opuściło 96 uczniów i 16 nauczycieli i pracowników „podstawówki”.

Strażacy w szkole odłączyli prąd. Główny zawór gazu był już zakręcony.

W Gaboniu awarię usuwały trzy załogi pogotowia gazowego.

Decyzją dyrekcji szkoły zajęcia zostały dzisiaj odwołane. Uczniowie wrócili do domów

(MACH), Fot. OSP Gołkowice Górne.

Gaboń, wyczuwalny gaz, ewakuacja szkoły


Dziękujemy za przesłanie błędu