Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
26/03/2017 - 08:45

Frankowicze Znowu wyszli na ulicę. Mają dość obietnic polityków

Frankowicze znowu tracą cierpliwość. Mają dość czekania na obiecane, ustawowe rozwiązanie ich problemów. W sobotę protestowali przed ministerstwem finansów i Pałacem Prezydenckim. Zarzucali Andrzejowi Dudzie, że wprowadził ich w błąd, bo przed wyborami obiecywał im pomoc. Teraz frankowicze słyszą "idźcie do sądów".

Organizatorzy manifestacji apelowali do zebranych o zaprzestanie spłacania bankom rat kredytów "frankowych".  Zebrani zarzucali prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że wprowadził ich w błąd, bo przed wyborami obiecywał rozwiązanie problemów tych, którzy zostali wciągnięci w walutową pułapkę kredytową.

Przeczytaj też Kaczyński wysyła do sądu frankowiczów. Ile zostało z wyborczych obietnic?

Manifestanci mówili o swoim rozczarowaniu i o tym ,że zawieli się na uczciwości polityków. W Pałacu Prezydenckim delegacja protestujących zostawiła list do Andrzeja Dudy 

Tymczasem Kancelaria Prezydenta w obszernym komunikacie poinformowała, że trwają prace analityczne i prawne "zmierzające do przygotowania nowych narzędzi prawnych, jakie Prezydent RP zgłosi w ramach rozwiązywania tego kryzysu".

Przczytaj też Wiadomo już jak prezydent ulży frankowiczom. Szału nie ma...

Projekt ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki nie będzie wycofany z Sejmu RP. Prezydent RP złożył go jako pierwszy krok w kierunku rozwiązania kryzysu kredytów hipotecznych powiązanych z walutami obcymi - czytamy w komunikacie.

 Ma on służyć dokonaniu zwrotu przez banki nienależnie pobranych od klientów kwot, wynikających ze stosowania zdecydowanie zawyżanych spreadów walutowych, które pobierano podczas udzielania kredytów i przy każdej spłacie raty kredytowej. Zwrot tych świadczeń wraz z odsetkami poprawi sytuację kredytobiorców, gdyż zmniejszeniu ulegną kapitały kredytów pozostałe do spłaty

Liczymy, że w najbliższym czasie nadzwyczajna podkomisja sejmowa (wyłoniona z Komisji Finansów Publicznych dla rozpatrzenia trzech projektów ustaw dotyczących kredytów odnoszonych do walut obcych) podejmie decyzję o dalszych pracach nad projektem prezydenckim tzw. ustawy spreadowej. Mamy nadzieję na sprawne, szybkie prace legislacyjne -  brzmi komunikat na stronie kancelarii prezydenta.

ami fot. FacebookDziękujemy za przesłanie błędu