Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
26/04/2012 - 12:16

Florynka: Pijany kierowca autobusu wiózł siedmioro pasażerów

Prawie promil alkoholu miał kierowca autobusu, który wiózł siedmioro pasażerów. Policjanci zatrzymali dzisiaj (26 kwietnia) rano pojazd do kontroli we Florynce (gmina Grybów).
Kontrolę około godz. 7.20 przeprowadzili policjanci sądeckiej „drogówki”, w ramach działań „Stop Probierz”.
- Podczas tej akcji funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego autobusem autosan – powiedział naszemu portalowi st. sierż. Paweł Grygiel, rzecznik prasowy Komendy Policji w Nowym Sączu. – Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał około promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 35-letniemu kierowcy, który będąc w stanie nietrzeźwości przewoził w tym czasie 7 pasażerów. Jak tłumaczył kierowca dzień wcześniej wieczorem spożywał alkohol.
Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W tym miesiącu jest to już drugi nietrzeźwy kierowca autobusu. Przypomnijmy, że 2 kwietnia w Szczawniku (gmina Muszyna) policjanci sądeckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli autobus marki volkswagen LT.
- W jej trakcie okazało się, że 35-letni kierowca, mieszkaniec gminy Rytro jest nietrzeźwy – mówiła nam kilka tygodni temu sierż. Justyna Basiaga, z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej KMP w Nowym Sączu. - W organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Podczas policyjnej kontroli w autobusie nie było pasażerów.
(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu