Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
11/01/2019 - 09:05

Finał WOŚP: Piwniczna-Zdrój i Rytro zagrają razem!

Już najbliższą niedzielę, czyli 13 stycznia odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gminy Piwniczna-Zdrój i Rytro łączą siły i zawiązały jeden sztab. Jaki jest program przedsięwzięcia?

- Stawiamy na sport, zdrowy ruch i akcje prozdrowotne jak DKMS czy Pierwsza Pomoc. Promujemy nasza sportową infrastrukturę. Działamy na dwie gminy. Mamy 30 kwestujących wolontariuszy a w sumie ponad 50 osób działających czynnie na rzecz sztabu #4780. Lista przedmiotów na aukcje ciągle rośnie. Zagrają nam lokalni artyści i zespoły oraz DJe. OSP przygotowuje i dba o bezpieczeństwo podczas Światełka do Nieba przed Halą Widowiskowo Sportową w Piwnicznej a w Rytrze przed Hotelem Perła Południa – obrazuje program szefowa sztabu Magdalena Żuber.

Zobacz też: Rytro z WOŚP zebrało prawie 4 tysiące złotych. Dało czadu! [ZDJĘCIA]

Dodatkowym urozmaiceniem akcji będą także kiermasze rzeczowe i gastronomiczne oraz animacje, zabawy dla dzieci. Poniżej szczegółowy program Finału z uwzględnieniem obu gmin.

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego finału, w 2018 roku w Rytrze zebrano prawie 4 tysiące złotych a w Piwnicznej w finał zaangażowanych było ok. 50 osób, że czego 24 aktywnie kwestowały a zebrano ponad 26 tysięcy złotych!

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info        Dziękujemy za przesłanie błędu