Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
23/08/2018 - 13:20

Festiwal Kiepury: zbieramy pieniądze, żeby Norbert miał szansę

Podczas 52. edycji Festiwalu im. Jana Kiepury, wolontariusze zbierają pieniądze na leczenie chorego na neuroblastomię, nowotwór układu współczulnego 12-letniego Norberta z Mochnaczki Niżnej. Z puszką pojawił się także sam chłopiec, który ostatnio przeszedł serię badań. Leczenie tego rodzaju raka nie jest w Polsce refundowane, a jego koszt to ponad milion sześćset tysięcy złotych.

Każdego wieczoru, przed galowymi koncertami 52. Festiwalu im. Jana Kiepury pojawia się głosowa informacja o tym, że wolontariusze zbierają pieniądze na leczenie Norberta Gumoli z Mochnaczki Niżnej. Wielką pasją chłopca jest hokej na lodzie.

Chłopiec znajduje się pod opieką Fundacji Siepomaga https://www.siepomaga.pl/zycie-norberta, a celem zbiórki pieniędzy jest  immunoterapia anty-GD2.  Na leczenie Norberta, na stronie fundacji widnieje (17 sierpnia) suma zebranych ponad 270 tyś. złotych. Brakuje więc jeszcze spora kwota, dlatego środki są zbierane również w rodzinnych stronach dziecka, w Krynicy-Zdroju i okolicach.

Pomóżmy Norbertowi wyzdrowieć! Wolontariusze zbierają pieniądze nie tylko w Pijalni Głównej, ale także podczas festiwalowych koncertów na Deptaku.

(MKA) fot. aut

Dziękujemy za przesłanie błędu