Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
14/06/2019 - 18:05

Farbowanie włosów, ulga zabrana seniorom, a teraz...I po co to wszystko?

Po trzech miesiącach wróci to co było. Posiadacze Nowosądeckiej Karty Seniora, czyli osoby powyżej 60. roku życia, korzystający z krytej pływalni przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu znowu będą mogli pływać przez godzinę nieodpłatnie od poniedziałku do piątku.

Dla seniorów jest to bardzo dobra wiadomość. Od 1 lipca br. będzie zniesiona opłata za wstęp na basen dla mieszkańców Nowego Sącza powyżej 60. roku życia.

Seniorom zostanie przywrócona bezpłatna wejściówka na krytą pływalnię. Będą mogli, jak trzy miesiące temu korzystać nieodpłatnie przez godzinę z basenu. Wejściówka obowiązywała będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 15.

Czytaj także: Nowy Sącz: jak to z ciuchami pranymi na basenie było i co z tego wyszło?

W godzinach od 15 do 21:45 w dni powszednie oraz w soboty i niedziele, stawka za korzystanie z basenu będzie wynosić 4,50 zł.

- Faktycznie opłaty zostaną zniesione od 1 lipca – mówi Marcin Rojna, dyrektor Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. – Stało się to na prośbę  prezydenta miasta.

Przypomnijmy, że od początku kwietnia posiadacze Nowosądeckiej Karty Seniora, którzy ukończyli 60. rok życia płacą za godzinę pływania w basenie (od poniedziałku do piątku) 3 złote. Do końca marca br. mogli oni korzystać z krytej pływalni nieodpłatnie. Tak było do momentu, kiedy podczas marcowej sesji Rady Miasta rozpętała się burza o wprowadzenie przez dyrektora Moser - u Marcina Rojnę opłaty dla tej grupy wiekowej.

Czytaj także: Kto prał ciuchy i farbował włosy? Koniec darmowego basenu dla sądeckich seniorów

Dlaczego wtedy dyrektor Rojna zdecydował się na taki krok?

Poszło o jednostkowe niepożądane praktyki, jakie zaobserwowano na sądeckim basenie. O co chodziło?

O to, że niektóre starsze osoby korzystające z bezpłatnej wejściówki na basen urządzały sobie w łazience przy basenie regularne pranie ubrań, a nawet zdarzały się przypadki farbowania włosów, czy też golenia przez panie nóg – mówił kilka tygodni temu portalowi Sądeczanin.info Marcin Rojna, dyrektor MOSiR.

By ukrócić te praktyki szef MOSiR zdecydował się na wprowadzenie wtedy opłaty. W związku z tym od 1 kwietnia została obniżona w soboty cena biletu dla seniorów za wejście na sądecką pływalnię z 4,5 do 3 złotych za godzinę. Od 1 lipca najprawdopodobniej już takiej obniżki nie będzie.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe