Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
17/09/2021 - 14:30

Ewakuowali uczniów z podstawówki w Królowej Polskiej. Woda wdarła się do budynku

Dramatyczna, powodziowa sytuacja w gminie Kamionka Wielka. Trzeba było ewakuować dzieci z podstawówki w Królowej Polskiej.

Ewakuowali uczniów z podstawówki w Królowej Polskiej. Woda zalała budynek

W wyniku intensywnych opadów deszczu zalane zostały pomieszczenia Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej. Woda zalała też plac zabaw i boisko szkolne. Dyrektor szkoły zarządziła ewakuację uczniów. 

Zobacz też: Co uratuje Królową Polską przed piratami: lustra czy fotoradar?

Jak wyjaśnia wójt Andrzej Stanek działania podjęte przez dyrektor szkoły wynikały z faktu, że w piętrowej szkole woda zalała poziom zerowy. – A na tym poziomie mamy szatnie i sale lekcyjne. To była bardzo dobra decyzja, bo bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem. Wszystko było zorganizowane bardzo sprawnie i bez zbędnej paniki. Chciałbym też podziękować rodzicom, którzy ze zrozumieniem przyjęli całą sytuację i w sposób wzorowy stawili się na miejscu, by odebrać dzieci – komentuje szef samorządu.

Ewakuowali uczniów z podstawówki w Królowej Polskiej. Woda zalała budynek

Szkody są poważne - przypomnijmy, że zalane boisko wielofunkcyjne oddano do użytku ledwo w październiku 2019 roku. Jak relacjonuje wójt woda wdarła się do szkoły właśnie po przejściu przez boisko. W samym budynku szkoły cały czas trwa zbieranie wody i sprzątanie. W akcję włączyła się cała kadra placówki łącznie z dyrektor i nauczycielami. 

Ewakuowali uczniów z podstawówki w Królowej Polskiej. Woda zalała budynek

Przy okazji wójt nadmienia, że do godziny 13.30 tylko z dwóch sołectw nie napłynęły zgłoszenia o uszkodzeniach dróg. Chodzi o Kamionkę Małą i Boguszę. W pozostałych miejscowościach sytuacja jest naprawdę nieciekawa, ale będzie ją można podsumować dopiero za kilka godzin jak do Urzędu Gminy dotrą wszystkie meldunki z terenu. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: dzięki uprzejmości wójta Andrzeja Stanka)Dziękujemy za przesłanie błędu