Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
03/12/2014 - 13:04

Ewa Zielińska przewodniczącą Rady Miejskiej w Starym Sączu

W Starym Sączu na inauguracyjnej sesji RM zaprzysiężono wybranego w pierwszej turze burmistrza Jacka Lelka. Spośród 21 radnych, aż 17 mandatów zdobyło Gminne Porozumienie Wyborcze, z którego Ewa Zielińska powtórnie została przewodniczącą rady.
Burmistrz Lelek dziękował za wysoką ocenę i mandat zaufania wyborcom, współpracownikom w Urzędzie Miejskim i jednostkach gminnych. Podkreślił sukces Starego Sącza osiągnięty dzięki dobrej zespołowej pracy. Zapowiedział, że będzie dbał, aby sprawy naszej małej ojczyzny szły w należytym kierunku.

Ze zdwojonym wysiłkiem zabieramy się do pracy, bierzemy z Gminnym Porozumieniem Wyborczym pełną odpowiedzialność za złożone deklaracje, będziemy poprawiać jakość życia mieszkańców miasta i gminy, wykorzystywać fundusze krajowe i europejskie, aby przygotować gminę do stabilnego rozwoju wówczas, gdy skończą się unijne dotacje – zapewniał Lelek.

Przewodniczącą Rady Miejskiej w Starym Sączu została powtórnie, wybrana jednogłośnie w tajnym głosowaniu Ewa Zielińska, która nie miała kontrkandydata. Na zastępcę przewodniczącego wybrano Andrzeja Stawiarskiego (17 głosów „za”), rywalizującego z Kazimierzem Baranem (4 głosy „za”).
Przed sesją odbyła się uroczysta msza święta w klasztornym kościele Św. Trójcy. Obrady w sali historycznego budynku „Sokoła” ubarwiał występ orkiestry pod batutą Georga Weissa.

(JB)
Źródło i fot. UM Stary Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)