Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
08/10/2019 - 18:10

Elektrobusy. To może być komunikacyjny hit Limanowej

Nowoczesne i ekologiczne, takie elektrobusy będą jeździć po Limanowej. Najpierw pojazdy zostały przetestowane, teraz miasto chce kupić pięć takich pojazdów.

Limanowa  chce zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego i dlatego stawia na nowoczesne, ekologiczne autobusy. Z jednej strony chodzi o zmniejszenie natężenia ruchu i hałasu w mieście, z drugiej o ograniczenie emisji spalin.

Czytaj też  Ruinę z czasów PRL zamienili u nas w takie cudo. Co skrywa ta budowla [ZDJĘCIA] 

Najpierw magistrat  pojazdy testował na bezpłatnej linii, teraz chce kupić pięć elektrobusów wyposażonych w komputer pokładowy, tablice LED do wiat inteligentnych, zliczarki pasażerów, i elektroniczne kasowniki. Autobusy o długości  od siedmiu  do dwunastu  metrów,  mają przejechać na jednym ładowaniu sto czterdzieści kilometrów.

Ekologiczny transport to jeden z elementów inwestowania  przez Limanową w niskoemisyjny transport.Pierwszym etapem było wybudowanie węzła przesiadkowego.

Czytaj też Beton i kamienie. Tak budują nad Jeziorem Klimkowskim turystyczny raj [ZDJĘCIA]

 Zwieńczeniem projektu  ma być wybudowanie dworca autobusowego i wyposażenie wiat przystankowych w elektroniczny system powiadamiania pasażerów.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu