Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 lipca. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
19/08/2018 - 15:30

Dzisiaj zamykają DK 75 na Juście. Serpentyny wyłączone z ruchu [OBJAZDY!]

Nie ma przeproś! 20 sierpnia od godz. 10 zostanie zamknięta dla ruchu DK 75 na serpentynach Justu. To newralgiczny odcinek drogi z Nowego Sącza do Krakowa. Już blisko trzy miesiące prowadzone są tam potężne prace związane ze stabilizacją aktywnego od wielu lat osuwiska.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ten odcinek drogi będzie zamknięty dla ruchu DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA, i to o ile aura okaże się łaskawa...

Zobacz także: I klamka zapadła. Już wiadomo kiedy zamykają Just. Którędy poprowadzą objazdy?

Zamknięcie drogi krajowej nr 75 jest związane z odwodnieniem i stabilizowaniem czynnego w tym rejonie osuwiska. Najpierw prace były prowadzone na poboczu jezdni, potem zajęty został jeden pas ruchu. Teraz drogowcy zamykają wjazd na serpentyny. Nastąpi to jutro.  Kierowcy muszą w tym rejonie zwracać szczególną uwagę na tablice informujące o objazdach.

Osuwisko jest stabilizowane za pomocą ogromnych betonowych pali.

- Do tej pory wykonano około 7000 metrów bieżących pali wierconych - mówi Andrzej Rola, zastępca kierownika rejonu GDDKiA w Nowym Sączu. - Trwają prace związane z wykonywaniem kolejnych platform roboczych pod roboty palowe i oczepy żelbetowe zwieńczające palisady. Rozpoczęto też prace związane z wykonywaniem kotew gruntowych.

Po zamknięciu wjazdu na serpentyny Justu wykonawca zacznie zasadnicze roboty drogowe. Usunie między innymi starą nawierzchnię i podbudowę drogi. Po zakończeniu tego etapu ruszą prace związane z zakotwieniem murów oporowych zlokalizowanych bezpośrednio przy jezdni. Będą także wykonywane przepusty pod DK 75.

Przebudowa drogi i jej stabilizacja zajmą w sumie dziesięć miesięcy, ale jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do tego terminu nie jest wliczany okres zimowy. To w praktyce oznacza, że prace skończą się w maju przyszłego roku.  Koszt inwestycji to ponad 46 mln złotych.

Kierowcy, którzy do tej pory wybierali trasę przez Just obawiają się gigantycznych utrudnień w związku z objazdami i stania w długich korkach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w porozumieniu z administratorami dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych przygotowała i wytyczyła objazdy.

Zobacz jakie:

Objazd został poprowadzony drogą powiatową 1553K Tęgoborze - Wronowice i 1555K Łososina Dolna - Ujanowice - Młynne o dopuszczalnym nacisku 80kN/oś.

Zalecane objazdy dla samochodów ciężarowych:

z Krakowa do Nowego Sącza:

- od węzła Kraków Południe ciągiem dk7-S7-dk28, czyli Kraków - Myślenice - Skomielna Biała - Limanowa - Nowy Sącz. z Dębicy do Nowego Sącza:

- od węzła Dębica Pustynia dk94-dk73-dk28, czyli Dębica - Pilzno - Jasło - Gorlice - Nowy Sącz.

[email protected], arch GDDKiA w Krakowie.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik