Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
03/08/2023 - 14:00

Dzisiaj ma być podpisany aneks do umowy budowy stadionu Sandecji. Jest określony termin zakończenia inwestycji

Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj między głównym wykonawcą stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu, a spółką Nowosądecka Infrastruktura Komunalna ma być podpisany aneks do umowy, dotyczący budowy tego sportowego obiektu. Inwestycja, mimo iż pierwotny termin jej zakończenia minął 30 czerwca, nadal jest prowadzona. A mamy już początek sierpnia.

Czytaj także: Weekend po sądecku (4 – 11 sierpnia)

Główny wykonawca, budujący stadion, 31 maja br. zwrócił się do spółki Nowosądecka Infrastruktura Komunalna o zmianę umowy w kwestii ostatecznego terminu realizacji tej potężnej inwestycji. Również zaproponował wykonanie dodatkowych prac między innymi w nowym budynku klubowym (m.in. podniesienie standardu wykończenia posadzek w tym obiekcie, ale także wykonanie jeszcze dodatkowych pomieszczeń technicznych na stadionie) oraz zwrócił się o środki, wynikające z przewidzianej przepisami waloryzacji wynagrodzenia umownego.

Dwunastego lipca br. zakończone zostały negocjacje w kwestii waloryzacji wynagrodzenia. Jego wartość została ustalona na poziomie ponad 6,3 mln złotych (netto).

- Aneks do umowy jest już gotowy. Z jej treścią zapoznałem się. Ma być podpisany dzisiaj – powiedział „Sądeczaninowi” Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Dodatkowe prace – I etap pochłoną około 400 tysięcy złotych. Co do terminu - to kluczowa sprawa. Główny wykonawca będzie miał trzy miesiące od dnia podpisania aneksu do umowy na zakończenie wszystkich prac na nowym stadionie.

Czytaj także: Wzgórze zamkowe w Nowym Sączu znowu pod lupą archeologów. I kolejne ciekawostki [ZDJĘCIA]

W związku z tym główny wykonawca powinien przekazać inwestorowi gotowy stadion przy ul. Kilińskiego z początkiem listopada br.

Czytaj dalej - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu