Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
15/09/2020 - 10:40

Dziś protest w Piwnicznej. Będą utrudnienia w ruchu w okolicy rynku

Dziś, czyli 15 września o godzinie 16 w Piwnicznej ma zacząć się protest mieszkańców w sprawie budowy obwodnicy miasta i tranzytu tirów przez Dolinę Popradu. A my już teraz uprzedzamy kierowców – będą utrudnienia w ruchu na piwniczańskim rynku.

Dziś protest w Piwnicznej. Będą utrudnienia w ruchu w okolicy rynku

Zobacz też: LIVE: ta sesja może przesądzić o kolejnym referendum w Piwnicznej

Już o godzinie 15 – czyli godzinę przed rozpoczęciem pikiety – parking na rynku od strony siedziby Urzędu Miasta i Gminy zostanie zamknięty i wyłączony z użytku.

Wszystkim, którzy będą chcieli zaparkować w tej w okolicy między godziną 15 a 18 zaleca się parkowanie przy stadionie koło szkoły podstawowej lub na parkingu przy ul. Jana Pawła II obok dworca kolejowego.

Dotyczy to przede wszystkim osób, które przyjadą tu z innych miejscowości, by wziąć udział w proteście dotyczącym przyszłości całej Doliny Popradu.

Zobacz też: W Piwnicznej wyjdą na ulice! Nie pozwolą tirom zrujnować Doliny Popradu

Dodatkowo organizatorzy protestu, czyli członkowie Komitetu Społeczny Piwniczna apelują, by kierowcy stosowali się do zaleceń służb porządkowych. Może być tłoczno, bo swoją obecność zapowiedzieli mieszkańcy Rytra, Żegiestowa, Barcic i innych miejscowości leżących przy DK 87 na trasie Stary Sącz - Piwniczna.

Kolejna ważna informacja – mimo że od soboty powiat nowosądecki ma status powiatu zielonego uczestnicy pikiety zobowiązani są do noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu