Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
24/10/2017 - 11:35

Dzień święty święcić najlepiej bez mandatu. Będzie kolejny zimny prysznic dla radnego?

Wraca temat deficytu miejsc parkingowych w okolicy sądeckich kościołów a wierni nadal są karani mandatami za parkowanie. Po raz kolejny przywołał go na ostatniej sesji radny Grzegorz Fecko, który apeluje o władz miasta o zniesienie zakazu parkowania w niedzielę i święta w okolicy Fary i przy kościele kolejowym.

To nie pierwsze podejście radnego do tej sprawy. W listopadzie 2016 razem z radnym Mieczysławem Kaczwińskim apelował o wyłączenie w niedziele i święta jednego pasa ruchu na Alejach Batorego, tak by wierni mogli tu parkować bez obaw przed mandatem. Okazało się jednak, że nawet sami sądeczanie nie są pomysłem zachwyceni.

Zobacz też: Nawet pobożni nie dostaną parkingu na Berka Joselewicza

W kwietniu 2017 roku Fecko przypuścił kolejny szturm w obronie karanych mandatami wiernych i wystąpił o zniesienie zakazu parkowania – również w niedziele i podczas świąt – przy Berka Joselewicza i uliczkach okalających Bazylikę św. Małgorzaty.

I tym razem radny musiał się pogodzić z porażką. Urząd Miasta odpowiedział krótko: - Nie przewiduje się możliwości parkowania w miejscach obowiązywania zakazu.

Fecko jednak się nie poddaje i na październikowej sesji znów podniósł temat. Radny zachęca przy dłuższy odcinek ulicy Piotra Skargi aż po synagogę udostępnić wiernym pod parking. Podkreślał też, sprawa nie dotyczy tylko samych mieszkańców Nowego Sącza, ale również całej Sądecczyzny i turystów, którzy odwiedzają nasze świątynie.

Zobacz też: Kubeł zimnej wody dla radnego Fecki: parkujcie w kościelnych nawach!

– Wiem, że znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest trudne, rozumiem tez doskonalę Policję, ale należy w końcu znaleźć jakieś rozwiązanie w tej sprawie – argumentował radny.

Czy i tym razem władze miasta będą nieprzejednane? Bo sami mieszkańcy coraz głośniej wyrażają swoje zniecierpliwienie, że w Nowym Sączu robi się coraz ciaśniej i zaparkować zgodnie z prawem jest coraz trudniej. A co na to nasi Czytelnicy?

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)