Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
14/02/2020 - 15:45

Dyrektorka przedszkola zasiadła na ławie oskarżonych. Ruszył proces Eweliny W.

W Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu ruszył proces Eweliny W., dyrektorki Niepublicznego Przedszkola Mali Odkrywcy, które jeszcze do niedawna funkcjonowało przy ulicy Batalionów Chłopskich w Nowym Sączu. Kobieta jest oskarżona o znęcanie się nad jednym z wychowanków oraz o wyłudzenie z urzędu miasta blisko 20 tysięcy złotych poprzez zawyżanie liczby dzieci uczęszczających do tej placówki.

Do dramatycznych zdarzeń w Przedszkolu Mali Odkrywcy miało dojść we wrześniu i październiku 2017 roku. Właścicielka przedszkola miała znęcać się nad dzieckiem podczas zajęć. Sądeccy policjanci wszczęli w tej sprawie dochodzenie, zgromadzili stosowną dokumentację i przesłuchali rodziców dzieci, które uczęszczały do tego przedszkola, a także pracowników. Śledczy przesłuchali również dyrektorkę, która nie przyznała się do winy. Złożyła w tej sprawie wyjaśnienia i przedstawiła inną wersję zdarzeń.

Sprawa wyszła na jaw dopiero kilka miesięcy później w marcu 2018 roku, kiedy to w mediach zostało ujawnione wstrząsające nagranie z monitoringu zamontowanego w  budynku przedszkola. Ewelinie W. grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu, oskarżona przyznała się do wyłudzenia dotacji z urzędu miasta, ale zaprzeczyła jakoby miała znęcać się nad trzyletnim Kacprem. Swoje zeznania złożyła również matka chłopca.  

W poniedziałek (17 lutego) odbędzie się kolejna rozprawa, podczas której zostaną przesłuchane kolejne osoby.

RG [email protected], Fot. arch. Sadeczanin.info

Dziękujemy za przesłanie błędu