Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
14/03/2024 - 15:30

Duże zainteresowanie firm remontem sądeckiego ratusza. Szykuje się duża inwestycja

Cztery specjalistyczne firmy stanęły do przetargu ogłoszonego na modernizację sądeckiego ratusza. Na przeprowadzenie remontu zostało przeznaczona kwota ponad 22 mln złotych.

Jak już pisaliśmy modernizacja sądeckiego ratusza będzie obejmowała położenie nowej elewacji na zabytkowym budynku ratusza, zabezpieczenie i odwodnienie fundamentów budynku, remont dachu oraz prace wewnątrz budynku. W ratuszu zostanie zainstalowana winda oraz zostaną przebudowane toalety. Wszystko po to, by dostosować budynek ratusza do wymogów osób z niepełnosprawnościami.

Czytaj także: Stała za barierkami mostu heleńskiego w Nowym Sączu. To były przerażające sceny

Przypomnijmy, że sądecki ratusz nie był remontowany od prawie trzydziestu lat. To będzie od tego czasu pierwszy tak poważny remont.

Do ogłoszonego przetargu stanęły cztery firmy, które chcą się podjąć tego zadania. Najtańsza oferta opiewa na prawie 18 mln złotych, a najdroższa na ponad 25 mln złotych. O wykonawstwo tego zadania starają się dwie firmy z Nowego Sącza oraz dwie firmy z Krakowa, w tym jedno to konsorcjum firm.

Inwestycja ma być zrealizowana do 8 listopada br. Data jest symboliczna. W tym dniu Nowy Sącz obchodzi jubileusz lokacji miasta przez króla Wacława II Czeskiego.

Czytaj także: Zmarła Krystyna Nosal, współtwórczyni firmy Konspol. Była wyjątkową osobowością

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu