Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
01/06/2020 - 08:00

Dudę dogania w sondażach Trzaskowski. Kto wygrałby wybory w Nowym Sączu?

Zmniejsza się dystans między ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim z Platformy Obywatelskiej. Czy zapowiada się emocjonujący pojedynek w drugiej turze wyborów prezydenckich. Wskazują na to najnowsze sondażowe wyniki.

51,32 proc. dla Andrzeja Dudy i 48,68 proc. dla Rafała Trzaskowskiego - takie są wyniki najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster, opublikowanego w weekendowym wydaniu "Super Expressu”.

Czytaj też To naprawdę oni! Te dzieci to dziś ważni sądeccy politycy [ZDJĘCIA] 

Ubiegający się reelekcję prezydent nadal prowadzi, ale już czuje na plecach oddech rywala z Platformy Obywatelskiej, który szybko wyrósł na najgroźniejszego przeciwnika.  

- To efekt nowości. Trzaskowski pojawił się w środku kampanii wyborczej, wszyscy na niego zwracamy uwagę - komentuje dla gazety prof. Rafał Chwedoruk. Jego zdaniem w przeciwieństwie do wielu kontrkandydatów, szczególnie Szymona Hołowni, jest politykiem bardziej rozpoznawalnym.

W walce Andrzeja Dudy z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem w drugiej  turze, na obecnego  prezydenta zagłosowałoby 51,99 proc. respondentów. Lider PSL  mógłby liczyć na 48,01 proc. poparcia. Gdyby Duda  stoczył pojedynek z wystawionym przez Lewicę Robertem Biedroniem,  głosy rozłożyłyby się odpowiednio: 55,07 proc i 44,93 proc. W starciu z Szymonem Hołownią  Andrzej Duda otrzymałby 55,43-proc. poparcia, Hołownia na  44,57 proc. W rywalizacji  z kandydatem Konfederacji Krzysztofem Bosakiem, wygrałby wynikiem 58,53 proc. wobec 41,47 proc.

Badanie zostało zrealizowano w dniach 26-27 maja 2020 r. na próbie 1038 dorosłych Polaków.

Czytaj też Szastali pieniędzmi na wynagrodzenia i… ciastka? Sądecki MOK pod lupą ratusza

Jakie są wyniki  sondy „Sądeczanina”, w której  jak dotąd wzięło udział 5705 osób?

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu