Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
13/03/2017 - 13:10

Drwal prezes z STBS wycina drzewa jak mu się podoba? Będą za to nasadzenia

„Drwal (Prezes STBS) Kurp - wycina jak mu się podoba” taki jest tytuł listu, który wpłynął na skrzynkę portalu Sądeczanin.info podpisanego: mieszkańcy Malczewskiego. Do emaila załączone są zdjęcia, na których udokumentowano wycinkę drzew przy Malczewskiego. Przywołany Maciej Kurp głowy w piasek nie chowa i zapowiada nasadzenia.

- Chcielibyśmy aby Państwa redakcja zainteresowała się wycinką drzew na osiedlu przy ulicy Malczewskiego należącego do STBS. Prezesowi nie podoba się estetyka osiedla, więc wycina drzewa, w dni dzisiejszym tj. 13.03.2017 r. został wycięty orzech, który przeszkadzał chyba tylko Panu prezesowi (rósł ponad 20 lat), bo żadnemu mieszkańcowi  nie przeszkadzał (fotki w załączeniu). Nie tylko orzech nie oparł się decyzjom prezesa, co widać na załączonych fotkach – czy te drzewka też nie były estetyczne czy może przeszkadzały firmą wynajmujące pomieszczenia od strony ul. Siemiradzkiego – brzmi fragment listu od Czytelników.

Zobacz też: Administracja zagląda do PIT-ów: może zmienić wysokość czynszu albo wypowiedzieć umowę

Uwagi przesłaliśmy bezpośrednio do przywołanego prezesa STBS Macieja Kurpa. Odpowiedź przytaczamy w całości:

W związku z interwencją czytelnika oraz zgłoszeniami telefonicznymi od kilku mieszkańców budynków przy ul. Malczewskiego 2 i 4, będących własnością STBS sp. z o.o. informuję:

1. Prace dotyczące wycinki, przycinki czy pielęgnacji zieleni na terenie osiedla jest wykonywana  na zlecenie STBS przez wyspecjalizowaną firmę zewnętrzną (nie licząc przypadków samowoli mieszkańców w tym zakresie)

2. STBS otrzymuje bardzo dużą ilość sygnałów i interwencji od najemców lokali w zasobach Spółki (zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych) w kwestii zieleni. Dotyczą one najczęściej żądania wycinki materiału roślinnego. Każda decyzja o zleceniu takich prac jest poprzedzona analizą zasadności wniosku dokonywaną przez pracowników Spółki.

3. Wycinka przedmiotowego orzecha dokonana została na nasze zlecenie, w wyniku licznych, uzasadnionych interwencji mieszkańców osiedla. Dotyczyły one kilku aspektów, przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa - skuteczne utrudnianie kierowcom wyjeżdżającym z ul.Malczewskiego włączenie się do ruchu na ul.Siemiradzkiego.

4. Pozostałe prace od strony ul.Siemiradzkiego były i będą wykonywane w związku z zasadnymi zgłoszeniami w zakresie zasłaniania światła dziennego w mieszkaniach, utrudniania dostępu do lokali oraz zagrożenia w zakresie budowlanym (powodowanie wilgoci, uszkadzanie elewacji).

5. Mając na uwadze różne potrzeb mieszkańców (także w zakresie potrzeby podniesienia estetyki), STBS dokonywał będzie w najbliższych tygodniach  nasadzeń zastępczych na terenie osiedla.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Czytelnik 

Prezes STBS robi wycinkę Na Malczewskiego


Dziękujemy za przesłanie błędu