Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
26/05/2020 - 14:05

Droga wojewódzka nr 975 ciągle w remoncie. Mieszkańcy skarżą się na utrudnienia

Kilka dni temu pisaliśmy o utrudnieniach na drodze w kierunku Gródka nad Dunajcem. Jeden z naszych czytelników zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w sprawie przedłużającego się w nieskończoność remontu drogi wojewódzkiej nr 975. Kiedy utrudnienia dobiegną końca?

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do „Sądeczanina” z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Chodzi o remont drogi na odcinku Dąbrowa – Sienna. Remont odbywa się dosyć dziwnie… Całą zimę jezdnia była rozgrzebana i pozostawiona, a obecnie asfalt jest zdzierany kawałkami. Wykonawcy instalują światła i znowu pozostawiają inwestycję bez postępu. Przebudowa drogi nie wygląda na tą, która była zapowiadana. Deklarowano ogromne pieniądze na (chyba) trzypasmową jezdnię, chodniki i ścieżkę rowerową (na trasie Dąbrowa – Wola Kurowska). Proszę o jakiekolwiek informacje na temat całej inwestycji…

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. – Opisana inwestycja to nic innego jak rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 975 na odcinku Paleśnica -Bartkowa Posadowa – Dąbrowa – informuje Dawid Gleń.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: masz dość stania w korkach? Skorzystaj z objazdu przez Korzenną!

- Realizacja zadania obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót, rozbudowę drogi na odcinku 5 km oraz poszerzenie jej korpusu, wzmocnienie nawierzchni, przebudowę skrzyżowań drogi wojewódzkiej z bocznymi ulicami, rozbudowę odwodnienia drogi, budowę i przebudowę chodników, zatoczek autobusowych i peronów przystankowych – dodaje rzecznik. Jak udało nam się dowiedzieć, wzdłuż drogi pojawi się również oświetlenie.

Skąd te utrudnienia? – Całkowite zamknięcie tego odcinka nie jest możliwe, więc prace wykonywane są stopniowo – wyjaśnia rzecznik. Dlatego przebudowa nawierzchni odbywa się etapami, a całe przedsięwzięcie powoduje utrudnienia dla mieszkańców i użytkowników tej drogi. Mamy jednak dla naszych czytelników dobrą wiadomość - prace zakończą się jeszcze w tym roku!

[email protected], fot. ilustracyjne, Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe