Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
01/03/2021 - 13:00

Droga widmo. Powinny poruszać się tędy samochody, a nie konie i krowy

Mieszkańcy gminy Korzenna skontaktowali się z nami w sprawie drogi gminnej, która zniknęła z map geodezyjnych, w dodatku wiosną i latem jest całkowicie zarośnięta trawą i służy głównie do wypasu bydła. Zdaniem mieszkańców doszło do przekroczenia uprawnień i nadużycia ze strony gminy. Czy to prawda?

- Kilkanaście lat temu była tutaj droga gminna. Niestety właściciel jednej z pobliskich nieruchomości zablokował drogę i postawił z obydwu stron bramę, przez co droga stała się całkowicie nieprzejezdna – relacjonują mieszkańcy gminy Korzenna (nazwiska do wiadomości redakcji).

Z uzyskanych od nich informacji wynika, że przez te wszystkie lata korzystali z drogi okrężnej, nadrabiając za każdym razem około 2 kilometrów. – Prościej byłoby dla nas, gdybyśmy mogli poruszać się zablokowaną trasą. Teraz jest to niemożliwe, bo wiosną na całej długości odcinka rośnie trawa, na której właściciel wypasa swoje bydło – dodaje jeden z mieszkańców.

Czytaj też: W Polsce rośnie liczba zgonów, a w Korzennej rodzi się coraz więcej dzieci

Sytuacja nie uległa zmianie mimo uzyskanych sądownie nakazów rozbiórki obydwu bram i wyroków. – Naszym zdaniem doszło do wielu zaniedbań i nieprawidłowości, a właściciel nieruchomości korzysta i zajmuje drogę zupełnie bezprawnie. Dlaczego pozwolenie na zablokowanie drogi wydał tylko jeden urzędnik i nie zapadła w tym przedmiocie stosowna uchwała rady gminy? Dlaczego droga nigdy nie została wyprowadzona?

Obecnie droga gminna została usunięta i podzielona na dwie części. Czy doszło do przekroczenia uprawnień przez samorząd gminy? Sprawą zajmuje się Fundacja SZOK, której głównym celem jest walka z oszustwami i korupcją. Skontaktowaliśmy się także z wójtem. Czekamy na jego odpowiedź. (k.kos@sadeczanin.info, fot. czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu