Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
16/07/2018 - 19:35

Droga przez mękę. Po zamknięciu skrzyżowania pod zamkiem korki i spóźnienia

Dzisiaj, o godzinie ósmej zostało zamknięte skrzyżowanie ulic Bulwar Narwiku - Tarnowska - Piotra Skargi - Legionów (pod zamkiem) w Nowy Sączu. Zaczęła się jego przebudowa. Zgodnie z przewidywaniami ulice, którymi zostały wyznaczone objazdy błyskawicznie się korkowały. Zaraz po zamknięciu skrzyżowania zaczął się armagedon na ulicy Lwowskiej i ulicach dojazdowych.

Utrudnień nie można było niestety uniknąć. Kierowcy, którzy utknęli w korkach psioczyli, ile wlezie.

Sznurek aut w stronę centrum miasta stał rano i w godzinach przedpołudniowych na ulicy Lwowskiej, od ronda przy Galerii Trzy Korony do mostu na Kamienicy. Auta posuwały się do przodu żółwim tempem.

- Proszę zobaczyć, co tutaj się dzieje – mówi zdenerwowany pan Zenon, stojący w korku na ul. Lwowskiej. – Od ronda przy Galerii Trzy Korony do mostu jechałem dobre kwadrans. Na sąsiednich ulicach też jest nie lepiej. Ludzie klną pod nosem i stoją w korkach. Szkoda gadać.

Nie można już też skręcać z ulicy Lwowskiej w ul. Kraszewskiego. Ulica Kraszewskiego jest od dzisiaj ulicą jednokierunkową. Informuje o tym czytelny znak: zakaz skrętu w prawo. Mimo to, niektórzy kierowcy jeżdżą na pamięć.

Ulica Kraszewskiego będzie jednokierunkowa do momentu, gdy pod zamkiem zostanie wybudowane nowoczesne rondo.

Skrzyżowanie pod zamkiem zostało zamknięte. Kierowcy jadący od rynku skręcają w ulicę Bóżniczą, a ci, jadący ulicą Tarnowską w kierunku centrum miasta muszą skręcić w ulicę Paderewskiego.

Objazdy:

- do centrum ulicami: Wincentego Witosa, Barską, Lwowską

- do ul. Bulwar Narwiku ulicami: Tarnowską, Witosa, Pieczkowskiego, Prażmowskiego, Kilińskiego

Wyłącznie z ruchu będzie na wysokości ulic : ul. Tarnowska - na wysokości ul. Paderewskiego, ul. Piotra Skargi  - na wysokości ul. Bóżniczej,

Ponadto  na ul.Kraszewskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Lwowskiej.

[email protected] sądeczanin.info, fot. IM

Armagedon na ulicach miasta
Armagedon na ulicach miasta


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe