Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
09/05/2018 - 18:05

Draństwo! Odcięli maturzystów od Nowego Sącza

- To po prostu draństwo! Jak można zawiesić kursy i to na całej linii - tak bez ogródek o zawieszeniu kursów między Nowym Sączem a Młyńczyskami mówi wójt gminy Łukowica Czesława Rzadkosz. - I to teraz, w czasie matur. Uczniowie nie mają jak dojechać do szkoły.

Nie tylko mieszkańcom Chełmca spędzają sen z powiek problemy komunikacyjne.  Poważne kłopoty mają też niektóre miejscowości gminy Łukowica, skąd nie można dotrzeć busem do Nowego Sącza. Powód? Zostały zlikwidowane linie z Młyńczyk i ze Stronia.  

Zdecydował rachunek ekonomiczny przewoźników. Biznes przestał im się opłacać. Samorząd próbował odwieść przedsiębiorców od decyzji. Bez skutku. Czesława Rzadkosz, wójt gminy Łukowica takim obrotem sprawy jest oburzona.

Czytaj też Przez zamknięty most prywatni przewoźnicy odwołują kursy!

- Jak można zawiesić kursy i to na całej linii, między Nowym Sączem a Młyńczyskami . I to teraz, w czasie matur. Kursowanie busów powinno zakończyć się z ostatnim dniem czerwca, a nie teraz. Wycofanie się z kursów w tym czasie jest po prostu draństwem  - mówi wójcina, która przyznaje, że mieszkańcy gminy są rozżaleni. - Cierpią uczniowie, ale także ci, którzy  muszą dostać się do pracy - dodaje.

Czytaj też Niemal spóźnił się na maturę, bo pociąg Krynica-Zdrój/ Nowy Sącz nie pojechał!?  

Czesława Rzadkosz  mówi, że na przywrócenie kursów raczej nie ma szans, ale zapewnia, że prowadzi rozmowy  ze starostwem limanowskim.

- Chodzi o to, żeby jeden z tamtejszych przewoźników jechał przez Starą Wieś  do Młyńczysk. Kurs kończyłby się na terenie  naszej gminy. Tam będzie można się przesiadać do busa w Olszanie.

Kiedy sprawę uda się sfinalizować?  

- Myślę, że do końca przyszłego tygodnia - mówi Rzadkosz.

Kłopoty z przewoźnikami, którzy likwidują kursy  ma też gmina Łącko i Podegrodzie.  

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu