Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
13/10/2018 - 02:55

Dramatyczny wypadek na obwodnicy Bobowej. Dwie osoby w stanie krytycznym

Trzy samochody zderzyły się na obwodnicy Bobowej. Niestety, wszyscy nimi jadący trafili do szpitala. Stan dwóch osób uczestniczących w wypadku jest krytyczny.

Tragicznie zakończył się piątek (12 października) na drogach powiatu gorlickiego. Kilkanaście minut przed godziną 19 na drodze wojewódzkiej numer 981 w Bobowej doszło do karambolu. Zderzyły się dwa samochody osobowe i dostawczak.

Autem marki BMW podróżowało dwoje młodych ludzi z gminy Bobowa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że próbowali wyprzedzać na podwójnej ciągłej Fiata, którego prowadził mieszkaniec Ciężkowic. W tym momencie z przeciwnego kierunku nadjechał samochód dostawczy marki Ford, którym jechał mieszkaniec Śląska wraz z żoną. Pojazdy zderzyły się ze sobą czołowo. Siła uderzenia była bardzo duża. Z dostawczaka wypadł silnik. BMW również jest doszczętnie zniszczone.

Zobacz też Śmiertelny wypadek w Rożnowie. Zginęła starsza kobieta

Mężczyzna, który podróżował Fiatem widząc co się dzieje, próbował uniknął zderzenia, dlatego zjechał do przydrożnego rowu.

Ciężko ranny został kierowca BMW. Jego stan jest krytyczny. Został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. W ciężkim stanie jest również kierowca samochodu dostawczego. On i pozostali uczestniczy karambolu zostali przewiezieni do szpitali w Gorlicach i Nowym Sączu.

Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza gorlickiej policji, która dokumentowała miejsce kraksy i ustalała przyczyny i okoliczności tego wypadku.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)