Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
13/04/2022 - 08:00

Dramatyczny wypadek koło Limanowej. Ciężko ranny mężczyzna walczy o życie

Było już ciemno, jak w Szczyrzycu koło Limanowej rozegrał się dramat. Samochód dostawczy potrącił pieszego, który z wyglądu miał około 35 lat. Mężczyzna był nieprzytomny. Jego stan był bardzo poważny. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala, gdzie teraz lekarze walczą o jego życie.

Było kilka minut po godzinie dwudziestej, jak na drodze powiatowej w Szczyrzycu rozegrał się dramat. Samochód dostawczy, którym kierował mężczyzna, potrącił pieszego. Do wypadku doszło w terenie zabudowanym, w miejscu, w którym droga nie jest oświetlona. Nie ma tam chodnika i przejścia dla pieszych. Jak udało nam się dowiedzieć, poszkodowany mężczyzna miał na sobie ciemne, robocze ubranie bez odblasków. 

Zobacz też Pożar w masarni, dwie osoby poszkodowane. Zaczęło się od wędzarni [ZDJĘCIA]

Już po chwili na sygnale przyjechały straże pożarne z Pogorzan, Szczyrzyca i Mszany Dolnej. Strażacy udzielili pomocy ciężko rannemu mężczyźnie, który był nieprzytomny. Chwilę później na miejsce dotarło pogotowie ratunkowe i policja. Stan 35-latka był bardzo poważny. Mężczyzna musiał szybko trafić do szpitala, dlatego ratownicy medyczni nie zastanawiając się ani chwili, wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który bardzo szybko pojawił się na miejscu. Maszyna wylądowała na pobliskim polu przy drodze powiatowej.

Zobacz też Miał zaledwie 24 lata. Rodzina znalazła jego powieszone ciało na poddaszu 

Strażacy wspólnie z ratownikami przenieśli poszkodowanego na pokład śmigłowca, który następnie odleciał z pacjentem do szpitala. Lekarze walczą teraz o jego życie.

Zobacz też Zgotował żonie piekło. Kradzionymi siekierami zdemolował przystanki w Siołkowej

Przez wiele godzin na drodze powiatowej były utrudnienia w ruchu. W tym czasie policjanci wykonywali czynności dochodzeniowe, które mają wyjaśnić, jak doszło do tego nieszczęścia i kto zawinił. Jak na razie nie wiadomo, czy mężczyzna szedł poboczem drogi, czy może przechodził na drugą stronę jezdni. Nie wiemy też, czy kierowca i pieszy byli trzeźwi. Czekamy na informacje z policji. ([email protected] Fot. OSP Pogorzany – dziękujemy !)Dziękujemy za przesłanie błędu