Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
02/02/2020 - 16:50

Dramat na obozie w Gródku nad Dunajcem. 11-letni harcerz postrzelony w szyję

Siedzieli przy dogasającym ognisku, kiedy zobaczyli światła nadjeżdżającego terenowego wozu. Potem padł strzał. Pocisk trafił w szyję jedenastoletniego chłopca. Ten dramat rozegrał się w czwartek na obozie harcerskim w Gródku nad Dunajcem, jednak sądecka policja o sprawie nie informowała.

Prawdziwym koszmarem zakończył się zimowy wypoczynek dla dziesięciu harcerzy z Krakowa, którzy przyjechali na obóz do Gródka nad Dunajcem. Byli zakwaterowani w szkole. W czwartek zapalili w pobliskim lesie ognisko.

Czytaj też Postrzelił 11-letniego harcerza w szyję. Sprawca jest już w rękach policji

Kiedy już dogasało, zauważyli światła nadjeżdżającego samochodu terenowego. Potem usłyszeli strzał. Pocisk trafił w szyję jedenastoletniego harcerza – taką relację z dramatycznych zdarzeń usłyszeli wezwani na miejsce policjanci.

Kto strzelał do dzieci? Czy zrobił to celowo?

- Jak dotąd sprawcy nie udało się zatrzymać – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” Katarzyna Cisło z biura prasowego małopolskiej policji. Śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Teren został przeszukany, w lesie dokonano  dokładnych oględzin. Zostali też przesłuchani mieszkańcy domów w pobliżu szkoły w Gródku, gdzie zakwaterowani byli harcerze. Funkcjonariusze szukali broni pneumatycznej, szukają też samochodu, którym sprawca przyjechał do lasu.

Na szczęście chłopiec nie został ciężko ranny.

-To było draśnięcie. Rana okazała się powierzchowna – mówi Katarzyna Cisło. Chłopiec trafił do szpitala, ale z tego co wiem, rodzice już zabrali go do domu.

Czytaj też Czy ma koronawirusa? Jaki jest stan chorego z Olkusza, który wrócił z Chin

Sądecka prokuratura już wszczęła postępowanie dotyczące narażenia na utratę życia i zdrowia. - To mogło skończyć się tragicznie, więc musimy jak najszybciej to wyjaśnić i zatrzymać tego człowieka – powiedziała Katarzyna Cisło. 

[email protected] zdjęcie ilustracyjne


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)