Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
03/07/2020 - 09:40

Dotrą do celu dzięki nowej linii autobusowej

Mieszkańcy gminy Łabowa od 1 lipca mogą korzystać z nowej linii autobusowej. Dzięki dofinansowaniu, które uzyskała gmina, ludzie nie będą mieli już problemów z dotarciem do pracy. Które miejscowości obejmie przewoźnik?


Z nowej linii korzystać może każdy, ale to udogodnienie powstało specjalnie dla mieszkańców wsi oddalonych od głównej drogi. Gmina uzyskała dotację na organizację linii komunikacyjnej na trasie Barnowiec - Czaczów - Maciejowa. Realizacją usługi zajmie się prywatny przewoźnik Rafatex. Dzięki uzyskanym funduszom mieszkańcy mniej zapłacą za bilet. 

Zobacz również: MPK zawiesiło linię autobusową w Podegrodziu.

Trasa Barnowiec - Czaczów - Maciejowa istniała już wcześniej, ale zniknęła z rozkładów jazdy. Gmina Łabowa postarała się o fundusze od wojewody małopolskiego, aby wznowić działalność tej linii, pozwalającej dostać się do DK 75, po której kursuje wielu przewoźników. Rafatex zawiezie ich od pętli w Barnowcu do przystanku Maciejowa Szkoła (Składziste) przez Łabową. Mieszkańcy Czaczowa i Barnowca, którzy mają daleko do głównego węzła komunikacyjnego, będą mogli łatwiej dostać się m.in. do Nowego Sącza. Ma to ułatwić dojazd do pracy, a od września - uczniom do szkoły.

Autobusy kursują już od 1 lipca. Bilet w jedną stronę kosztuje 3 złote. Co istotne, dla tych, którzy będą kontynuować swoją podróż do Nowego Sącza lub Krynicy-Zdroju linią Rafatex, bilet na trasie Barnowiec Pętla - Maciejowa będzie kosztował 2 złote. W rozkładzie jazdy pojawiło się dziesięć kursów w godzinach porannych oraz popołudniowych. 

Bądź na bieżąco z informacjami o gminie Łabowa. Kliknij tutaj. 

Fot. Urząd gminy w Łabowej. Dziękujemy za przesłanie błędu