Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
15/09/2021 - 16:30

Dodatkowe etaty, nowe pojazdy. Szykują się zmiany w straży miejskiej

Dodatkowe etaty, więcej patroli, elektryczne skutery, takie zmiany szykują się w straży miejskiej w Limanowej. Dzięki temu ma być bezpieczniej i ma być większy porządek - zapowiada burmistrz Limanowej

Straż miejska w Limanowej liczy ledwie trzech funkcjonariuszy. Teraz ma się to zmienić.  Będą dwa nowe etaty.

Chcemy zwiększyć liczbę patroli na terenie miasta, które pilnowałyby porządku. Trzech strażników to jednak za mało – mówi burmistrz Władysław Bieda.  – Dzięki temu patrole byłyby także w sobotę i niedzielę.  

Czytaj też Ekspresem postawili u nas Romom domy za 900 tysięcy 

Jak mówi burmistrz jest taka potrzeba.  Chodzi nie tylko o dbanie o porządek w mieście, ale także kwestie związane z parkowaniem.

To nie koniec nowych wieści. Miejscy strażnicy będą mieć elektryczne skutery,  bo jak tłumaczy Bieda nie wszędzie da się wjechać samochodem i jest to mniej kłopotliwe dla mieszkańców. - To mniejsze zanieczyszczenie powietrza i mniej hałasu.  Dotyczy to szczególnie patrolu, który będzie pilnował porządku w miejskim parku.  

Czytaj też Praca wre. Ruchliwe, feralne skrzyżowanie szybko zamienia się w rondo[ ZDJĘCIA]  

Na razie nie wiadomo, kiedy nowi strażnicy pojawią się na ulicach Limanowej. – Dopinam sprawy organizacyjne – mówi burmistrz. (jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu