Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
10/08/2020 - 10:10

Dochody wójta Rytra Jana Kotarby? Skromniejsze niż u innych samorządowców

Jak wyglądały dochody wójta Rytra Jana Kotarby w 2019? W porównaniu z dochodami innych włodarzy samorządów na Sądecczyźnie bardzo skromnie.

Dochody wójta Rytra Jana Kotarby? Skromniejsze niż u innych samorządowców

Zobacz też: Czego dorobił się w 2019 roku burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek?

Wójt Jan Kotarba – jak czytamy w jego oświadczeniu majątkowym za rok 2019 – ma w ramach wspólnoty małżeńskiej dwa domy. Jeden o powierzchni 60 metrów kwadratowych o wartości 40 tys. zł i drugi – już większy – o powierzchni 243 metrów kwadratowych wyceniany na 350 tys. zł. Małżonkowie Kotarba są też posiadaczami gospodarstwa rolnego – 5,72 hektara, wartość – 200 tys. zł z zabudowaniami gospodarskimi, który przyniósł w zeszłym roku dochód w wysokości ok. 2 tys. zł.

31 grudnia 2019 roku wraz z małżonką wójt miał 25 tys. 320 zł oszczędności i polisę opiewającą na 18 tys. zł.

Zobacz też: Ile zarabia burmistrz Piwnicznej-Zdroju? Radni chcieli mu obciąć pensję

A jak wyglądały jego dochody z tytułu sprawowania funkcji szefa samorządu? Otóż sięgnęły one trochę ponad 91 tys. zł. Jak tu wygląda w porównaniu z innymi szefami sądeckich samorządów? Skromnie, bo na przykład burmistrz sąsiedniej Piwnicznej zarobił w 2019 roku 109 tys. 502 zł, wójt Kamionki Wielkiej – ok. 125 tys. zł a burmistrz Starego Sącza aż ok. 138 tys. zł.

Skrupulatny wójt Rytra zaznaczył jednak, że w ramach zwrotu podatku jego konto zasiliła kolejna kwota 2,5 tys. zł. Kotarba nie wykazał też w oświadczeniu żadnego auta, co oznacza, że pojazd którym się porusza włodarz gminy jest wart mniej niż 10 tys. zł

O dochodach ryterskich radnych napiszemy w osobnej publikacji. Wszystkie oświadczenia majątkowe samorządowców znaleźć można na stronach Biuletynu Informacji Publicznej gminy Rytro.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu