Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
22/03/2019 - 11:30

Do Łącka zjadą znamienici goście. Podyskutuj z nimi o przyszłości regionu

Witold Kozłowski - marszałek Województwa Małopolskiego, Ludomir Handzel - prezydent Nowego Sącza, Jan Dziedzina - wójt Łącka oraz Mariusz Cygnar rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu już jutro, 23 marca spotkają się z mieszkańcami regionu by podyskutować o przyszłości Nowego Sącza. Gościem wydarzenia będzie również Beata Szydło - wiceprezes Rady Ministrów. Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej debacie, która odbędzie się przy okazji Spotkania Góralsko-Lachowskiego w Łącku.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 13. W ramach spotkania odbędą się zawody, w których górale zmierzą się z Lachami - wśród konkurencji będzie przeciąganie liny, łamanie na rękę, rzut kapeluszem, skrobanie zimnioka, naprzemienne przyśpiewki ludowe ułożone na rywala, a także gadki ludowe w wykonaniu znamienitych gawędziarzy.

- Wszystko po góralsku i z drugiej strony po lachowsku. Zawodników wystawiły zespoły Górali Łąckich, Kierpecki, Zespół Regionalny Janczowioki, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Niskowioki, Zespół Regionalny Mystkowianie, Zespół Regionalny Starosądeczanie.

Obok występów zespołów folklorystycznych będzie można obejrzeć wystawę rękodzieła ludowego zarówno góralskie jak i lachowskie, a także do zakosztować specjałów obu kuchni.

Zobacz też: Jak Beata Szydło rozkochała w sobie męża? Opowiedziała to Zygmuntowi Berdychowskiemu

A o godzinie 16. rozpocznie się debata o przyszłości Nowego Sącza, w której panelistami będą Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Ludomir Handzel prezydent Nowego Sącza, wójt Łącka Jan Dziedzina oraz Mariusz Cygnar rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Dyskusja będzie doskonałą okazją, by wskazać bolączki naszego regionu oraz nasze mocne strony i podyskutować o tym, jak rozwiązać te pierwsze i wykorzystać te drugie. Gościem wydarzenia będzie również Beata Szydło wiceprezes Rady Ministrów

Nowy Sącz to stolica naszego regionu a jej oddziaływanie na resztę regionu jest ogromne. Rozwój Nowego Sącza przekłada się bezpośrednio na funkcjonowanie pozostałych gmin naszego powiatu.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału a poniżej zamieszczamy szczegółowy program imprezy. Jej organizatorami są Związek Podhalan Oddział w Łącku, Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”.

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest portal Sądeczanin.info

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu