Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
23/07/2022 - 13:00

Do dwóch razy sztuka. Kto będzie budował boisko ze sztuczną murawą w Zawadzie?

Urząd Miasta w Nowym Sączu ogłosił właśnie drugi przetarg na budowę nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na osiedlu Zawada w Nowym Sączu. Pierwszy przetarg został unieważniony.

Wydawało się, że już niebawem ruszy budowa nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na osiedlu Zawada w Nowym Sączu, ale, niestety cała procedura związana z wyłonieniem firmy, która podjęłaby się tego zadania wydłuży się.

Po unieważnieniu na początku lipca pierwszego przetargu całą procedurę trzeba zaczynać od nowa.

- Pierwszy przetarg trzeba było unieważnić, bo firma, która złożyła najlepszą ofertę spóźniła się jeden dzień z wpłaceniem koniecznego wadium – powiedział Sądeczaninowi Marcin Rojna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. – Stąd konieczność ogłoszenia drugiego przetargu na to zadanie.

Przypomnijmy, że Nowy Sącz na tę inwestycję pozyskał z rządowego programu „Polski Ład” kwotę 4,5 mln złotych. Władze miasta przewidywały, że ta inwestycja zamknie się kwotą około 5 mln złotych.

Niestety, cenowe oferty złożone przez firmy w pierwszym przetargu wykazały, że miasto będzie musiało dołożyć pieniądze z miejskiej kasy do najniższej oferty (niemal 6,9 mln złotych). Rada Miasta Nowego Sącza wyraziła zgodę na dołożenie do tej inwestycji 1,8 mln złotych. 

Wczoraj Urząd Miasta w Nowym Sączu ogłosił drugi przetarg na to zadanie. Inwestycja obejmuje budowę nowego boiska sportowego ze sztuczną murawą o wymiarach 65 m x 105 m. Boisko ma być wybudowane na miejscu obecnego trzeciego (za halą).

Niestety, znów nie będzie to jednak boisko lekkoatletyczne z bieżnią do biegania, ale boisko do gry w piłkę nożną. Planowa jest też budowa zaplecza (kontenery). Obiekt będzie ogrodzony i oświetlony. Boisko ze sztuczną murawą będzie ogólnodostępne i udostępnione bezpłatnie dla dzieci i młodzieży.

W ten mniejszy projekt wpisywałaby się także rozbiórka budynku gospodarczego (starego magazynu).

Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 8 sierpnia do godz. 9. Termin otwarcia ofert został wyznaczony w tym samym dniu o godz. 9.30

Obecnie w Zawadzie znajdują się trzy boiska sportowe. Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią ma być wstępem do budowy na osiedlu Zawada dużego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, na który składać się mają między innymi trzy boiska, bieżnia biegowa, nowa hala sportowa oraz hotel na 50 miejsc z basenem i zapleczem dla drużyn sportowych, a także z salą konferencyjną. ([email protected]), fot. wizualizacja UM w Nowym Sączu.

Do dwóch razy sztuka. Kto będzie budował boisko z sztuczną murawą w Zawadzie?
Urząd Miasta w Nowym Sączu ogłosił właśnie drugi przetarg na budowę nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na osiedlu Zawada w Nowym Sączu. Pierwszy przetarg na to zadanie został unieważniony.


Dziękujemy za przesłanie błędu