Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
08/11/2021 - 14:30

Do 13 listopada zamknęli drogę przy cmentarzu

W Nawojowej powstaje nowy cmentarz komunalny. Prace przy nowej nekropolii przysporzą, niestety, utrudnień kierowcom samochodów. W tym tygodniu lepiej omijać to miejsce.

Firma, która zajmuje się budową nowego cmentarza komunalnego działa bardzo sprawnie. Nowy cmentarz już nabiera kształtów. Widać już zarys alejek i kolumbarium, w którym chowane będą urny.


Według planów, cmentarz ma być gotowy do 31 maja 2022 roku. O inwestycji więcej pisaliśmy tutaj: Nowy cmentarz w Nawojowej za 2,5 miliona złotych. Kogo będzie można tu pochować?

W związku z budową utrudnienia czekają kierowców. Jak informuje gmina od 8 do 13 listopada zamknięty będzie fragment ulicy Sikornik od kaplicy cmentarnej przy skrzyżowaniu do placu budowy nowego cmentarza. Przez cały tydzień droga gminna będzie zamknięta w godzinach od 7:30 do 16:00.

Kolejne utrudnienia na nawojowskich drogach, sprawdź również: Uwaga kierowcy, tą drogą nie przejedziecie. Utrudnienia potrwają miesiąc

Budowa cmentarza będzie kosztowała ponad 2,5 miliona złotych i znajdzie się na nim ponad 1000 miejsc do chowania zmarłych. Radni gminy Nawojowa będą podejmować uchwałę w sprawie wysokości opłat za kwaterę i miejsca w kolumbarium. Członkowie rady zdecydują również jakie stawki będą obowiązywały dla mieszkańców spoza gminy. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. TK)Dziękujemy za przesłanie błędu