Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
11/01/2015 - 14:00

Dla Wielkiej Orkiestry zagrały silniki quadów, motocykli i terenówek

Już o 7.30 zaczęli zbiórkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miłośnicy sportów motorowych. Na Wólkach w Nowym Sączu, między Dunajcem a obwałowaniami pięćdziesięciu amatorów jazdy po bezdrożach rywalizuje w IV Zimowym Sądeckim Rajdzie o Puchar WOŚP.
Rywalizacja toczy się w czterech kategoriach: motocykle, samochody terenowe oraz ruady z napędem na jedną i na dwie osie.

Tegoroczny Rajd tylko z nazwy jest zimowy, w podtytule – Zimowe Wietrzenie Tłumików, ale zimy nie ma, jest tylko w kalendarzu. Trasa jest raczej błotnista, są kałuże, są też miejsca oblodzone, ale nie ma śniegu. Zbieramy datki do 3 puszek. Około 15.00 będzie też licytacja gadżetów od sponsorów. Są to akcesoria przydatne off-roadowcom , mamy też albumy z fotografiami z rajdów samochodowych, podkoszulki, czapki. Wszystkie wylicytowane pieniądze trafią do puszek WOŚP – mówi Szczepan Żmuda, jeden z organizatorów Rajdu ze stowarzyszenia „Grupa 4x4”.

- Pucharów mamy 12, po trzy w każdej kategorii. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Rozdanie nagród odbędzie się po piętnastej tu nad Dunajcem. Początkowo planowaliśmy rozdanie w Miejskim Ośrodku Kultury, ale po przejechaniu tej błotnistej trasy żaden z zawodników nie będzie się nadawał do eleganckich wnętrz MOKu – dodaje Szczepan Żmuda.

Organizatorem Rajdu jest stowarzyszenie „Grupa 4x4”, współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu i sądecki sztab WOŚP.

JG, fot. własne
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe