Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
15/06/2017 - 19:15

Dla muzykalnych myśliwych zamkną ulice Nowego Sącza. Gdzie i kiedy?

Już jutro, czyli 16 czerwca w Nowym Sączu rozpocznie się XXII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej - Nowy Sącz 2017. Impreza organizowana jest od 1996 roku i za każdym razem na stolicę muzyki myśliwskiej wyznaczane jest inne miasto, w różnych regionach Polski. W tym roku zaszczyt organizacji festiwalu przypadł Nowemu Sączowi a przede wszystkich naszym sądeckim myśliwym. W czasie imprezy część ulic będzie zamknięta dla ruchu.

W tym roku rywalizować będzie aż 350 solistów i 50 zespołów. Walczyć będą o „Róg Wojskiego”.

- Urozmaicenie festiwalu stanowi XVIII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej, w którym oprócz zespołów sygnalistów myśliwskich, wystąpią chóry, orkiestry i inne zespoły muzyczne z programem pieśni oraz utworów instrumentalnych o tematyce myśliwskiej w ramach tzw. Salonu Hubertowskiego - zapowiadają władze naszego miasta.

- Festiwal stwarza okazję do powstawania nowych kompozycji i opracowań muzycznych. W tym konkursie po raz pierwszy usłyszymy nowo skomponowany utwór  „Na cześć Adama hr. Stadnickiego” wielkiego patrioty byłego właściciela lasów od Krynicy aż po Szczawnicę. Najlepszy zespół konkursu muzyki myśliwskiej rywalizować będzie o nagrodę Grand Prix, jaką jest "Muza Wojskiego" – zapowiadają organizatorzy. 

Zobacz też: Uwaga! Najpierw Barbackiego a potem Węgierska do remontu!

Występom towarzyszyć będą też inne atrakcje a większość z nich skupiać się będzie w okolicy Rynku, tym samym na kilka godzin, na szczęście wieczorem kilka ulic będzie zamkniętych.

16 czerwiec (piątek)

18:30 - 22:30 nastąpi zamknięcie Rynku dla ruchu kołowego - od ulicy Lwowskiej do Piotra Skargi, a także ulicy Lwowskiej od Matejki do Rynku.

17 czerwiec (sobota)

 9:00 - 20:30 - nastąpi zamknięcie Rynku od ulicy Lwowskiej do ulicy Piotra Skargi.

15:00 - 18:00 - nastąpi wyłączenie miejsc postojowych w ciągu ulicy Świętego Ducha.

16:30 - 18:30 nastąpi wyłączenie z ruchu ulic Ducha, Lwowskiej (od ul. Świętego Ducha do Matejki), Matejki (od ul. Lwowskiej do Kościuszki), Kościuszki (od ul. Matejki do Jagiellońskiej), Jagiellońskiej (od ul. Kościuszki do Rynku) oraz Rynku (od ul. Lwowskiej do Piotra Skargi).

ES [email protected] Fot.: UM w NS

Dziękujemy za przesłanie błędu