Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
24/12/2019 - 09:50

DK-87 już bezpieczna. Drogowcy uporali się z murem oporowym w Piwnicznej-Zdroju

Mamy bardzo dobre wiadomości nie tylko dla mieszkańców Piwnicznej-Zdroju, ale również dla kierowców jeżdżących drogą DK-87 na Słowację. Drogowcy uporali się już z odbudową muru zabezpieczającego krajówkę w okolicy ul. Marciszewskiego i Daszyńskiego.

DK-87 już bezpieczna. Drogowcy uporali się z murem oporowym w Piwnicznej-Zdroju

Wyzwanie było bardzo duże – stary mur po porostu się rozpadał tym samym zagrożona była nie tylko sama jezdna, ale przede wszystkim chodnik, który już w zeszłym roku trzeba było wyłączyć z użytkowania. Właściciel DK-87 czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – w ślad za kolejnymi monitami samorządu - wygospodarował w końcu środki na zabezpieczenie tego miejsca.

Zobacz też: Radni już trzeci raz w tym roku dołożyli do oświaty w Piwnicznej-Zdroju

Stary mur rozebrano całkowicie, wbito pale, które pozwoliły usztywnić nową konstrukcję, wybudowano schodki, z których można dostać się z osiedla poniżej bezpośrednio na chodnik wzdłuż krajówki. Prace te wymagały ściągnięcia specjalistycznego sprzętu, dla którego trzeba było utwardzić teren przylegający do placu budowy. Drogowcy robili wszystko, by ograniczyć utrudnienia w ruchu, ale i tak czasowo trzeba było wprowadzać tu ruch wahadłowy.

Jednak efekt trwających kilkanaście tygodni prac jest rzeczywiście imponujący a najlepiej obrazują go dołączone do publikacji zdjęcia. By zobrazować skalę przedsięwzięcia załączamy też zdjęcie zrobione jeszcze przed wbiciem łopat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: UMiG w Piwnicznej-Zdroju

Krajówka w Piwnicznej-Zdroju w końcu bezpieczna. Drogowcy uporali się z murem
Udało się. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła prace przy odtworzeniu i zabezpieczeniu muru oporowego przy drodze krajowej nr 87 w Piwnicznej-Zdroju. Fot.: UMiG w Piwnicznej-Zdroju


Dziękujemy za przesłanie błędu