Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
21/11/2023 - 13:35

Decyzja nie mogła być inna. Normy zostały przekroczone więc zamknęli pływalnię

Mieszkańcy którzy chcieli wybrać się we wtorek lub środę na pływalnię w Gorlicach, będą musieli nieco odłożyć te plany. Niespodziewanie została zamknięta. Wszystkiemu winne ma być przekroczenie norm bakteriologicznych

Zamknięta pływalnia w Gorlicach

Niedawno po gruntownym remoncie otwarty został basen w Nowym Sączu. Jego wygląd mocno się zmienił. O szczegółach piszemy TUTAJ. Pływalni nie brakuje również w innych częściach regionu. Mamy ją chociażby w Gorlicach. 

To właśnie jej dotyczył dość niespodziewany komunikat, który przekazał gorlicki Urząd Miasta. Okazuje się, że do 22 listopada będzie nieczynna z powodu przekroczenia norm bakteriologicznych. - Do dyspozycji pozostają sauny, grota solna, solarium oraz sala fitness - poinformował gorlicki magistrat.

Dyrektor OSiR Gorlice o zamkniętym basenie

Z czego konkretnie wynika taka sytuacja i jak jest poważna? Zapytaliśmy o szczegóły w gorlickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jak się okazuje, w poniedziałek wpłynęło telefonicznie zgłoszenie z laboratorium, które wykonuje na terenie basenu badania, o przekroczeniu norm w wodzie. 

- Bezpośrednio po tym fakcie skonsultowaliśmy sprawę z gorlickim sanepidem i zgodnie z jego sugestiami pływalnia została zamknięta, a informacja zamieszczona na stronie internetowej - wyjaśnia Mariusz Duszowicz, dyrektor OSiR w Gorlicach.

- W tego typu przypadkach i przy tak niedużym zanieczyszczeniu procedura jest standardowa. Należy przechlorować wodę podwyższoną dawką chloru i po ponownym badaniu oddać basen do użytku - dodaje dyrektor OSiR. 

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez Urząd Miasta, mieszkańcy będą mogli ponownie korzystać z basenu od 23 listopada. ([email protected], fot.: Jill De Ramos/ Pexels - zdjęcie ilustracyjne)

Dziękujemy za przesłanie błędu