Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
08/05/2018 - 10:35

Dajcie wahadłowo autobus na trasie Nowy Sącz centrum – dworzec główny PKP!

- Dajcie wahadłowo autobus na trasie Nowy Sącz centrum – dworzec główny PKP! – apelują sądeczanie. Czy to w ogóle możliwe?

- My mamy taką propozycję, mam na myśli mieszkańców Heleny i tych, co mieszkają po drugiej stronie Dunajca. Jeśli nie można wydłużyć trasy szynobusu do dworca głównego PKP, to niech MPK wprowadzi takie wahadłowe autobusy, które jechałyby dodatkowo od przystanku przy ulicy Kościuszki właśnie do tego dworca – apeluje pani Bogusława z Małej Wsi po przeczytaniu naszej wczorajszej publikacji Co nas czeka po zamknięciu mostu heleńskiego? Dyrektor MZD nikogo nie czaruje, w której dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu informuje, że kolej nie zgadza się na wydłużenie trasy komunikacji zastępczej.

Kobieta twierdzi w imieniu wielu sądeczan, z którymi rozmawiała na ten temat na przystanku, że ów dodatkowy autobus powinien kursować wzdłuż ulicy Jagiellońskiej, Al. Wolności, Al. Batorego do wspomnianego dworca PKP i z powrotem w sposób zsynchronizowany właśnie z kursami.

Zobacz też: Pasażerowie szynobusu: Nie jest źle, ale mógłby kursować częściej i w weekendy

Wspominamy, że przecież takie autobusy już jeżdżą. Pani Bogusława uważa, że to nie wystarczy.

- Wyobraża sobie pani taką sytuację, że nagle dwieście osób wysiada z szynobusu i chce się dostać dalej do miasta? Przecież za nic nie zmieszczą się do jednego autobusu. Trzeba to rozwiązać inaczej – apeluje twardo.

Co na to prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Andrzej Górski? Nie mówi: „nie”, ale zaznacza, że obecnie cały czas jest analizowana i monitorowana sytuacja na wspominanym przez Czytelniczkę przystanku przy ulicy Kościuszki.

Zaznacza, że to właśnie w tym miejscu natężenie autobusów jest tak duże, że ci, którzy opracowywali sposób funkcjonowania komunikacji zastępczej, byli przeświadczeni, że uda się odebrać/przejąć wszystkich pasażerów szynobusu, którzy chcą jechać dalej bez dodatkowego ingerowania w dotychczasowy rozkład jazdy.  

– Większość tych autobusów i tak jedzie w kierunku dworca, rynku czy ulicy Konarskiego. Trzeba tez pamiętać, że spora część pasażerów szynobusu nie jedzie dalej tylko zostaje w okolicy rynku – komentuje Górski, który nie wyklucza, że jeśli taka konieczność będzie uzasadniona, to kursy zostaną zagęszczone.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)