Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
05/11/2014 - 10:43

Czytelników pytamy, jak zagłosują. Kandydatów - o pomysły na Nowy Sącz

Do wyborów samorządowych zostało półtora tygodnia. Czasu coraz mniej na podjęcie decyzji, kogo poprzeć w wyborach na prezydenta Nowego Sącza, które ogniskują największą uwagę i emocje.
Dlatego uruchamiamy sondę. Pytamy naszych Czytelników na kogo zagłosują w wyborach na prezydenta Nowego Sącza. To oczywiście tylko zabawa, rodzaj badania preferencji elektoratu, gdyż prawdziwe wyniki głosowania poznamy po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę 16 listopada, a być może później.

Wszystko bowiem na to wskazuje, że w Nowym Sączu będzie potrzebna "dogrywka" 30 listopada, gdyż żaden z kandydatów nie uzyska w I turze poparcia ponad 50 proc. wyborców. Przypominamy, że do "finału" dostanie się dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem.

Ponadto z nawału pytań stawianych przez Czytelników kandydatom na najwyższy urząd w Mieście, jakie się pojawiły się pod naszymi artykułami, wybraliśmy te najczęściej powtarzające się. Nie przesądzamy ich wagi, są być może ważniejsze kwestie, ale należało dokonać jakiejś selekcji.

Stawiamy te pytania otwarcie i głośno piątce pretendentów na urząd prezydencki (Czernecki, Fałowski, Fecko, Handzel, Nowak) i czekamy na ich odpowiedzi. Niezwłocznie je opublikujemy. To na pewno pomoże sądeczanom w rozwiązaniu dylematu, na kogo zagłosować za półtora tygodnia?

Nie wykluczamy następnej tury pytań. Wybraliśmy taką formę konfrontacji opinii i poglądów kandydatów na najważniejsze problemy trapiące mieszkańców Nowego Sącza, gdyż na prawdziwą debatę między nimi się nie zanosi, a czasu coraz mniej.

**
Pytania do kandydatów na prezydenta Nowego Sącza:

Czy jest Pan za darmową komunikacją miejską?

Czy jest Pan za likwidacją Straży Miejskiej i utworzeniem w największych osiedlach (blokowiskach) stacjonarnych posterunków policji?

Jak zamierza Pan rozwiązać problem romski w mieście?

Jakie podejmie Pan działania w celu powstrzymania "ucieczki" młodych ludzi z Nowego Sącza?

Jakie inwestycje zrealizuje Pan w Mieście po wygraniu wyborów?

Red.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe