Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
24/12/2018 - 13:30

Czystszego miasta nam życzę, bo dziś palę się ze wstydu

Przyjechała do mnie rodzina z mojego rodzinnego miasta, na święta. Wczoraj jeszcze musieliśmy zrobić trochę ostatnich zakupów. Do Trzech Koron szliśmy wzdłuż Kamienicy na piechotę, żeby nie ścigać się z innymi o miejsca parkingowe. Stanęło na tym, że do dziś mi wstyd.

- Serce Beskidu powiadasz? – ironizowała towarzysząca mi w owym spacerze przyjezdna osoba. Z niedowierzaniem przyglądała się kolejnym śmieciom zalegającym bezpośrednio nad brzegiem Kamienicy i w całej okolicy Parku Rekreacji Przestrzennej. Nawet nie komentowałam, bo i co tu komentować. Oglądaniu resztek pseudo plaży nad rzeką towarzyszyło tylko parsknięcie. Trudno tu zliczyć puste butelki i puszki.

Zobacz też: Ludziska, nie ogarniam. Jedne śmieci ledwo wyszły już kolejne „przyjechały”

Myślicie, że kogoś przyjezdnego interesuje, że koryto rzeczne ma innego gospodarza niż tereny obok? Ręczę Wam, że wcale. A konkluzja jest taka – Nowy Sącz to wyjątkowo brudne miasto skoro w okolicach centrum tyle śmieci się wokoło wala… Aaa, i jeszcze jedno – na spacerze nie wpuszczajcie dzieci pobiegać na trawnik, bo skończy się to na bank zmywaniem z butów psich odchodów.

I tak sobie myślę, że tym razem składając wszystkim mieszkańcom Nowego Sącza życzenia powiem tak: czystszego miasta nam życzę…

ES [email protected] Fot.: ES

Czystszego miasta nam życzę
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu