Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
15/05/2019 - 16:40

Czyja to zguba? Wrak straszy w Starym Sączu

Tajemniczy samochód od kilku miesięcy straszy mieszkańców Starego Sącza. Ktoś je porzucił, a może pojazd pochodzi z kradzieży? Jedno jest pewne, auto powinno zniknąć.

Napisał do naszej redakcji pan Andrzej, którego sytuacja wspomnianego samochodu zainteresowała. - Nic się z tym nie dzieje, nikt się nie interesuje. Tablice ktoś zdjął i to jest podejrzane, bo może auto było kradzione, albo brało udział w jakimś napadzie. Są też ślady, jakby po wypadku było, czy stłuczce - roztaczał swe wizje czytelnik z Osiedla Słonecznego w Starym Sączu.

- Gdyby to było po prostu poważnie uszkodzone auto, to właściciel by mógł je na złom oddać, albo chociaż na części sprzedać i jeszcze trochę grosza odzyskać. A tak stoi ze trzy czy cztery miesiące i jeszcze bardziej niszczeje. Może, jak sprawa pojawi się w mediach, to ktoś wreszcie zareaguje - dodał pan Andrzej.

Kwestia porzuconego samochodu jest o tyle intrygująca, że pomimo braku tablic rejestracyjnych, na przedniej szybie nadal widnieje urzędowa naklejka z numerem rejestracyjnym pojazdu. Pozwala to zidentyfikować właściciela, a nawet jeśli auto trafiło w posiadanie kogoś, kto naklejki nie zmienił, to jego poprzednik zapewne ma dokument sprzedaży do identyfikacji personaliów.

Zgłosiliśmy sprawę do odpowiednich instytucji i w oczekiwaniu na odpowiedz i pozytywne rozwiązane problemu, będziemy śledzić jej kolejne etapy i poinformujemy o rozstrzygnięciu.

MŚ ([email protected]). Fot. CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)